Na Praze 21 chtějí odvolat starostu, koalice je rozložená

Provizorium v Újezdu stále trvá, rozpočet vznikne až po novém roce
  |  

Zastupitelstvo na Praze 21 nedávno postihlo zemětřesení. Odešli totiž dva místostarostové a ke smíru se nepodařilo dojít. Nyní se chystá hlasování o odvolání starosty.

V Újezdu je koalice v rozkladu

Radu opustil nejprve Jan Slezák, následovala ho Karla Jakob Čechová. Nyní je Rada městské části Praha 21 tříčlenná a je složená ze 3 členů rady zvolených za hnutí ANO 2011 (uvolněný starosta a 2 neuvolnění radní). Kompetence radních, kteří ze své funkce odstoupili, byly bezprostředně poté rozděleny zbývajícím členům rady.

 

Důležitý bod se nedostal na program jednání

Situace vygradovala po mimořádném zastupitelstvu, které se odehrálo na začátku října. Jako hlavní problém se ukázalo schvalování vedlejší hospodářské činnosti městské části. Ačkoliv je totiž možné, aby menšina svolala zastupitelstvo, koalice může navržený program shodit ze stolu, což se také stalo. Náš server si vyžádal vyjádření odcházejících radních k situaci, ale bohužel bez odezvy. Důvod, proč odešel, neobjasnil na jednání ani bývalý místostarosta Jan Slezák. Další jednání mimořádného zastupitelstva proběhne 11. listopadu v 17 hodin v Masarykově základní škole. Hlasování o odvolání starosty je na programu jako poslední. Situaci budeme pro vás i nadále sledovat.  

 

O situaci jsme informovali už ze začátku. Nejprve jsme vás informovali o odchodu dvou místostrostů, dále pak o tom že smírčí řešení neuspěla a že se koalice rozpadla...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru