Noční požár v rodinném domě v Nižboru způsobila televize

Takto vypadá obývací pokoj po požáru.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Hasiči museli evakuovat majitele domu. Za vznikem požáru stála technická závada na TV.

Půlnoční požár

Krušnou noc zažil majitel rodinného domu v obci Nižbor, Stradonice na Berounsku. V noci z 10. na 11. listopadu mu začalo hořet v obývacím pokoji. Hasiči dostali zprávu o požáru v půl dvanácté. Na místo se sjeli profesionální hasiči z Berouna, dále dobrovolní hasiči z Nižboru a Chyňavy. Těsně před půlnocí již požár lokalizovali (tj. oheň se přestal šířit do okolních prostor.)

Muž se lehce nadýchal kouře. Škoda se vyšplhala na 100 tisíc

Majitel domu se nejspíše pokoušel požár uhasit a následně vynášel věci ven. Přitom se lehce nadýchal kouře. "Byl převezen k dalším dovyšetřením na interní oddělení do berounské nemocnice," sdělila ČtiDoma mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

K likvidaci požáru došlo v 1:20 minut. Škody způsobené požárem se vyšplhaly do výše 100 tisíc. Majetek v hodnotě půl milionu se však hasičům podařilo uchránit. Požár způsobila technická závada na televizi, kterou můžete vidět v naší fotogalerii.

Psali jsme také: O tom, že technická závada na televizi není ojedinělým spouštěčem požárů svědčí článek Požár v rodinném domě způsobil statisícové škodyVe Zvánovicích zase nedávno shořel dům zřejmě kvůli nevyčistěnému komínu. A trochu více o tom, jak dokážou být hořlavé domácí spotřebiče si zase můžete přečíst ve článku Požáry v Praze si za letošní rok vyžádaly již 8 obětí.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru