Pražští strážníci jdou až na dřeň!

Zobrazit fotogalerii (3)
 

A nemáme teď na mysli náročnou službu ve dne v noci. Muži z pražské městské policie totiž spolupracují s Českým národním registrem dárců dřeně. Do dnešního dne jich do registru vstoupilo 80.

Inspiroval je kolega

Zájem mužů v uniformě o tuto aktivitu vyvolal příklad jejich vlastního kolegy. Strážník v roce 2008 daroval kostní dřeň a zachránil tím život jednomu člověku. Od té doby se strážníci do registru hromadně přihlašují.

Letos se tak stalo již počtvrté. Jednalo se o třicet mužů, z nichž většina patří mezi strážníky čekatele, a na výkon povolání se teprve připravují. Vstoupili většinou ihned poté, co se o spolupráci policie a registru dozvěděli. Nad důvodem není potřeba dlouze pátrat, dárcovství vnímají jako vhodnou formu spontánní pomoci.

Strážníci jsou ideálními kandidáty

„Strážníci jsou ideálními kandidáty, protože se jedná převážně o mladší ročníky všeobecně zdravých lidí,“ prohlásil ředitel městské policie Eduard Šuster. „Jsem proto velmi rád, že se k tomuto kroku rozhodli další naši strážníci. Ještě více mě těší, že jsou to hlavně ti, kteří naše řady rozšířili teprve nedávno.“ Pod znakem městské policie hl.m. Prahy vstoupilo do registru dárců dřeně již 80 strážníků.

Věděli jste, že darování kostní dřeně nebo jiného biologického materiálu patří mezi aktivity, kvůli nimž vás zaměstnavatel musí uvolnit z práce, nemůžete-li je vykonat mimo pracovní dobu? Čtěte, kdy máte nárok na volno s náhradou mzdy!

Čtěte také:

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru