V Dobříši a Příbrami dopadli dva dealery

  |  

Pervitinová živnost skončila dvěma mužům, které zadrželi příbramští kriminalisté.

Trest ho od prodávání drog neodradil

O výrobcích a distributorech drog píšeme v tomto regionu poměrně často. Lidé jsou však nepoučitelní. Svědčí o tom i případ 32letého muže z Dobříšska. K činnosti drogového dealera se vrátil poté, co za ni byl již trestán. Podle policie prodával pervitin v Dobříši a okolí nejméně od roku 2014. Drogu vyměňoval za rozmanité věci nebo služby. Nyní je obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy. Ve vězení by si měl odsedět dva až deset let.

Prodával pervitin a bral kradené zboží

Druhý dealer zásoboval dva roky narkomany pervitinem v Příbrami a okolí. 37letý muž na sebe navíc převedl kradené věci v hodnotě cca 150 tisíc korun. Většinou se jednalo o nářadí ukradené z aut nebo garáží v Příbrami a jižních Čechách. V jednom případě si zase od zlodějů vzal kolo, které předtím ukradli v obci Buková. O tom, odkud věci pocházejí, podle policie dobře věděl. „Tomuto muži hrozí, že stráví ve věznici až pět let svého života,“ říká policejní mluvčí Monika Schindlová.

O tom, že v těchto regionech se nejedná o ojedinělé případy za poslední dobu, svědčí například případ mladíka, který měl ve stodole pod senem schované hned čtyři druhy drog. Celou skupinku mladých dealerů, kteří pervitin prodávali třeba za cigarety pak dopadli příbramští kriminalisté v polovině září. Skoro úsměvně pak působí příběh dvou kamarádů, kteří si údajně chtěli vypěstovat pár rostlinek marihuany pro vlastní potřebu, ale sklízeli pole s 200 rostlinami. O tom, že dopadnout dealera někdy není hračka, podává důkaz případ z minulého měsíce, kdy se ještě navíc zfetovaný řidič pokoušel policistům ujet. A pokud by vás zajímalo, jak se takový pervitin vlastně vyrábí, máme pro vás článek s ukázkovým příkladem: Pervitin vařili doma z dovezených léků z Polska.