Noc divadel v Kladně nabídne ochutnávku premiéry zdarma

Takhle živo bylo již na hudební zkoušce. Jak se teprve hudebníci rozjedou před diváky?
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Do noci divadel se zapojí i Divadlo Lampion a Městské divadlo Kladno. Denní program se jistě zalíbí dětem, večer pak proběhne ve víru improvizace.

Noc divadel odstartuje třetí ročník již tuto sobotu 21. listopadu. Letos se do něj zapojí 36 měst a 130 divadelních souborů. Zahálet nebudou ani v Kladně, kde návštěvníkům nabídnou nejen divadelní noc, ale rovnou celodenní program.

Nekonečný příběh

Nekonečný příběh je ve své filmové podobě již notoricky známý. Jaký je na divadelních prknech?, zdroj: Patrik Borecký

„Určitě zveme na Nekonečný příběh, který hrajeme od 10:00. Je to zároveň jediná část našeho programu, která je za vstupné 110 korun. Ostatní akce jsou zdarma, nebo za symbolické vstupné 30 korun jako Nezávazné soaré,“ sdělila ČtiDoma Magdaléna Zelenková z Divadla Kladno. Nekonečný příběh je společnou inscenací Divadla Lampion a Městského divadla Kladno. Vychází jak jinak z populárního dětského příběhu, který se po úspěchu knihy dočkal i filmové podoby.

Vánoce se blíží

Děti dále čekají výtvarné dílny nebo napínavá bojová hra. „Odpoledne bude stát za návštěvu ochutnávka z naší připravované pohádky České Vánoce Josefa Lady, kterou budeme premiérovat následující sobotu 28.11. od 17:00,“ zve nás dále Zelenková. Představení je unikátní v tom, že na divadelních prknech poprvé ožijí kreslené postavičky Josefa Lady. Na ochutnávku fotografií se můžete podívat již nyní v naší fotogalerii.

Ukázka z novinky Divadla Lampion České Vánoce Josefa Lady.; zdroj: MDK a Divadlo Kladno

„Večerní “Nezávazné soaré” v režii souboru činohry Městského divadla Kladno nabídne pásmo scének, improvizací a písní, které se vztahují k inscenacím, které máme na repertoáru, nebo naopak vůbec ne. Bude to překvapivý výsledek pro všechny zúčastněné,“ dodává Zelenková. Zkrátka se máme na co těšit.

Kompletní program Noci divadel si můžete prohlédnout v následující kulturní pozvánce.

 

Noc divadel 2015

21.11.2015 - 10:00

Kladno - V sobotu 21. listopadu vypukne ve 130 divadlech republiky již potřetí divadelní svátek - Noc divadel. Letos se opět zapojí i Divadlo Lampion a Městské divadlo Kladno. Máme pro vás nabitý program od dopoledne do večera. Většina denního programu je zdarma. Nekonečný příběh, 10:00 – 12:00 , jeviště...
Více o akci

Další zprávy z kultury:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru