Další sebevrah na Sítenském mostě. Je na obzoru konkrétní řešení?

Všímaví kolemjdoucí a rychlý zásah policie zachránili mladíkovi život.
  |  

V neděli po půlnoci se povedlo strážníkům a dvojici mužů zabránit dalšímu sebevražednému pokusu na Sítenském mostě v Kladně. Město hledá řešení, jak podobným situacím zabránit.

 

Všímaví muži sebevraha chytili a zabránili mu skočit

„Dobrý večer, tady chce chlapec skočit ze Sítenského mostu, přijeďte sem rychle, rychle ale.“  Takové oznámení přijala tísňová linka kladenských policistů o nedělní půlnoci. Na druhé straně byli dva muži, kteří mladíka nebezpečně balancujícího na mostě spatřili.

Dvacetiletý muž se po mostě přecházel několik minut, když náhle přelezl zábradlí. Dva všímaví kolemjdoucí nejenže zalarmovali policii, ale mladíka chytili a drželi ho až do příjezdu strážníků. Ti muže vzápětí přetáhli přes zábradlí zpět na chodník. Důvody, které mladého muže ke skoku vedly, nyní prošetřuje policie.


Řešení smutné statistiky? Do čtrnácti dnů možná budeme znát odpovědi

Podobné drama není na Sítenském mostě ničím neobvyklým. O případu muže, který na mostě ukončil svůj život jsme vás informovali před necelými dvěma měsíci (více ve článku Mladík skočil ze Sítenského mostu, jde o další oběť tohoto mostu). Jednalo se o letošní druhou oběť Sítenského mostu. Pouze za rok 2015 se na něm pokoušelo ukončit život již 10 sebevrahů. Tito lidé navíc ohrožují nejen sebe, ale i jiné spoluobčany, kteří by mohli v danou chvíli pod mostem procházet.

Město již hledá konkrétní řešení. Situací kolem Sítenského mostu se v současné chvíli zabývá uvolněný radní Ondřej Rys. "Momentálně mám na stole dvě varianty řešení a prověřujeme technickou a finanční stránku věci. Předpokládám, že do 14 dnů budeme znát odpovědi, tedy především jaká bude nákladnost opatření," uvedl pro Čtidoma.cz.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru