Újezd nad Lesy je stále bez vlády a provizorium trvá...

Provizorium v Újezdu stále trvá, rozpočet vznikne až po novém roce
  |  

Ani další mimořádné zasedání 23. listopadu nepřispělo ke zklidnění  situace v Újezdě nad Lesy, kde odešli dva radní a snaží se odvolat starostu. Nové vedení je stále v nedohlednu...

Praha 21 je bez rady

I po mimořádném jednání zastupitelstva dne 23.11.2015 zůstává městská část Praha 21 v provizoriu, nové vedení nebylo zvoleno. Funkci starostky tak vykonává místo původně zvoleného starosty Zdeňka Růžičky Šárka Zátková za ANO. Ta je pověřena funkcí až do termínu řádného jednání Zastupitelstva 14.12.2015. Praha 21 má tedy pověřeného zástupce, ale nemá radu.

 

Rozpočet není schválený

Starosta Zdeněk Růžička byl odvolán na mimořádném zastupitelstvu dne 11. listopadu. Dále zastupitelé hlasovali pro toho, kdo bude dočasně pověřen funkcí starosty a vybrali právě Šárku Zátkovou. Zastupitelstvo nyní nedokáže připravit rozpočet pro další rok, což je v listopadu mimořádně svízelná situace.

 

Krize trvá již od začátku října

Krize se odstartovala 1. října,kdy rezignoval Jan Slezák, 14. října ho následovala místostarostka Karla Jakob Čechová, 21. října byla vypovězena koaliční smlouva. Rozeběhla se smírčí jednání, která byla neúspěšná a vše směřovalo k hlasování o funkci starosty. Další vývoj pro vás budeme sledovat.  

 

Již v minulosti jsme psali o tom, že koalice je v Újezdě rozložená...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru