Podomní prodej chtějí Říčany zakázat

Podomní obchodníci nebudou mít v Říčanech šanci...
  |  

Jako blesk z čistého nebe působilo rozhodnutí pražských zastupitelů ohledně zákazu hazardu v hlavním městě. To v Říčanech se mluví o zákazu automatů delší dobu, proto nás zajímalo, jak je město s regulací automatů daleko, a jak se chystají prosadit další vyhlášky včetně té, která má omezit podomní prodej. 

Nejprve rozsáhlá diskuse

V rámci projektu Řídím Říčany místní zaúkolovali radnici, aby připravila vyhlášku, která bude řídit hazard ve městě. Město nyní tvrdí, že je třeba vyhlášku nejprve prodiskutovat: „V otázce automatů chce město řešit nejprve míru regulace a diskuze budou probíhat napříč celým politickým spektrem,“ uvedla pro ČtiDoma.cz Adéla Ambrožová, tisková mluvčí města. Jak je tedy vidět, na vyhlášku, která by výskyt automatů nějak omezovala, si musí místní ještě nějaký ten pátek počkat. V Říčanech zatím platí vyhláška z roku 2011, která stanovovala místa, kde mohou být automaty provozovány.

Podomní prodej zakázán

Jako další oblasti, které by měly být regulovány vyhláškami, vybrali místní podomní prodej a pořádek v ulicích: „Ohledně veřejného pořádku by nadále zůstala zachována stávající vyhláška vybízející k povinnosti zajišťovat a udržovat čistotu v ulicích, na náměstích, chodnících, v parcích a dalších veřejných místech. Tady hodlá radnice zpřesnit formy znečišťování veřejných prostranství a zajistit v této oblasti vyšší pozornost městské policie.“ uvedla Adéla Ambrožová. Striktně mimo zákon se ocitne podomní prodej: „Podomní prodej chce radnice na území města zcela zakázat. V současné době také jedná o zpřísnění platné vyhlášky, která zakazuje vstup se psy na některá veřejná prostranství. Možností je například varianta stanovit plochy, kde bude povoleno psi venčit. Dále zjišťujeme, jakých psů by se mohla týkat povinnost nošení náhubku,“ uvedla Adéla Ambrožová.

Více informací se dozvíte ve starším článku o výsledcích hlasování.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru