Ekologická havárie v Úvalech: město čeká geologický průzkumu

  |  

Při dostavbě haly firmy Almecco překvapila stavebníky prosakující neznámá látka, která připomínala ropu. Zeptali jsme se na Úvalské radnici, zda se již ví, co havárii způsobilo.

 

Původ neznámý, benzinka se zatím nepotvrdila

Na konci října jsme vás informovali o tom, že oblast Cukrovar v Úvalech postihla ekologická havárie. Zajímalo nás, zda již v Úvalech vědí, kde byla příčina havárie a jak zde postupují dále. Havárie byla nahlášena nejprve městské policii a ta hned informovala radnici, odbor životního prostředí a rozvoje. Šlo o to, že v oblasti přístavby haly firmy Almecco začala vytékat neznámá látka ropného původu. Spekulovalo se, že jde o průsak z nedaleké benzinky, což se doposud na sto procent nepotvrdilo.

 

Město nařídilo geologický průzkum

A jak se věc má nyní, skoro po měsíci? „V dané lokalitě byly odebrány vzorky vody z okolních studní a zaslány do akreditované laboratoře. Výsledky zatím nejsou známé. Začátkem prosince Městský úřad Úvaly zajistil provést v dané lokalitě geologický průzkum za účelem zjištění rozsahu a intenzity znečištění půdy. O výsledcích, přijatých opatřeních a návrzích řešení bude veřejnost informována prostřednictvím webových stránek města Úval,“ informovala nás Renata Stojecová z odboru životního prostředí a územního rozvoje úvalské radnice.  

 

O tom, že zde objevili prosakující se látku, jsme vás informovali v měsíc starém článku. Případ pro vás budeme sledovat i nadále.