Nehody na R4 stály nepozorné řidičky 230 tisíc korun

Všechny nehody se odehrály přibližně na 25. kilometru silnice R4 ve směru na Prahu.
  |  

V pátek dopoledne havarovaly na silnici R4 nezávisle na sobě tři řidičky v průběhu dvaceti minut. Motoristky vyvázly bez zranění, s jejich vozy už to tak slavné nebylo.

O nehodách, k nimž došlo v pátek o půl sedmé ráno, jsme vás informovali již během pátečního dopoledne (více ve článku Pozor na námrazu! Na R4 havarovaly u Voznice čtyři vozy). Situace byla poměrně zmatená a nepřehledná. Podle prvotních informací se mělo jednat o hromadnou nehodu několika vozidel. Posléze jsme se dozvěděli, že havarovala čtyři vozidla nezávisle na sobě. Nakonec se policisté shodli na třech. Pátečnímu dění na silnici R4 nyní přinášíme podrobnosti.

Dvě auta skončila ve svodidlech, třetí se převrátilo na bok

Ke třem velmi obdobným nehodám, které dělilo pouhých pár metrů, došlo v průběhu dvaceti minut. Jak jsme vás již informovali v pátek, na vině byla namrzlá vozovka, které řidiči nepřizpůsobili jízdu.

"K první nehodě došlo v půl sedmé ráno v katastru obce Voznice," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. "Jednačtyřicetiletá řidička dostala na kluzkém povrchu vozovky smyk a narazila do svodidel. Havárie byla bez zranění. O pět minut později se nedaleko odtud stala obdobná nehoda. Osmadvacetiletá motoristka po nárazu do svodidel utrpěla lehké zranění a sanitka ji převezla do příbramské nemocnice.

Čtvrt hodiny poté se v katastru obce Mokrovraty odehrála další nehoda kvůli namrzlé silnici. Šestatřicetiletá řidička havarovala do travnaté stráně a auto se přetočilo na bok. Žena vyvázla bez zranění. Celkem škoda vzniklá při těchto haváriích činí 230 tisíc korun."


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru