Pořiďte si živý stromeček. Nejlépe vydrží v chladu

Vánoční stromky v kontejneru jsou ekologické
  |  

Každý rok o vánocích zahubíme sta tisíce stromků, za které ještě platíme stovky korun. Přitom bychom si mohli pořídit stromek živý, který nám zpříjemní nejenom vánoce, ale bude zelený po celý rok. A nebude z něj padat jehličí!

 

Jehličí nepadá a voní

Právě padající jehličí je tím důvodem, proč mnozí z nás přecházejí od stromku živého k umělému. Ale ten rozhodně tak krásně nevoní a i ten nejlepší prostě vypadá uměle… Pokud si pořídíme živý stromek, užijeme si krásnou vůni a pokud ho budeme mít v chladnější místnosti, nebude nám z něj padat nic. Pokud chcete, aby vám stromeček dlouho vydržel, pořiďte si takový, který byl zasazen již v létě a dokázal zapustit kořeny. Pořídíte jej třeba v zahradnictví v Líbeznicích u Prahy: „Prodáváme stromky řezané i kontejnerované (v květináči). Na výběr je z více druhů např smrk, jedle, borovice černá nebo borovice lesní,“ informovali nás zde. Pořiďte si menší stromek, neboť musíte počítat s tím, že bude růst a za chvíli by se vám pod strop už nevešel.

 

 

Má rád chlad

Stromeček v květináči nejprve uložte v chladné místnosti. Ve vytápěné místnosti ho mějte co nejkratší dobu, aby nezačal rašit, což by mohlo být v zimě likvidační. Stromek několikrát denně roste a denně zalévejte. Po vánocích stromek přesuňte do chladu a opět ho zalévejte. Na jaře stromeček přesaďte do nového substrátu. A další vánoce vás opět může těšit…  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru