Úvaly přijdou o pobočku České spořitelny, bankomat prý zůstane

Pobočka v Úvalech končí, bankomat zůstává
  |  

Pokud budou chtít úvalští něco vyřídit na pobočce České spořitelny, budou mít od nového roku smůlu. Pobočka se totiž ruší, bankomat by měl zůstat.

 

Nejbližší spořitelna bude až v Újezdě

Úvalští by měli od února získat své vlastní poštovní depo, ale přijít by měli o pobočku banky. Vedení město to sdělila Hana Kříženecká, oblastní manažerka České spořitelny. Jedná se prý o nezvratné rozhodnutí, klientela bude převedena pod pobočku České spořitelny v Újezdě nad Lesy. Zajímalo nás, proč pobočku banka zrušila: „V Úvalech se jedná o pobočku především servisní s převahou pokladních operací, s dlouhodobě klesajícím počtem klientů. Ten klesá pravidelně posledních 5 let. Klienti navíc neměli pocit, že jim úvalská pobočka nabízí dostatek diskrétního prostoru a tím klesala jejich ochota řešit zde své finanční záležitosti a pobočku vůbec navštěvovat,“ řekla našemu serveru Veronika Exnerová z tiskového odboru spořitelny. 

Místní však vidí ještě jeden významný důvod pro uzavření pobočky: „Třebas to bude i tím, že na budovu je uvalena exekuce a budova bude prodána v dražbě; pro výstavbu bytového domu, je to skvělá lokalita.“ JIní pro pobočku příliš nesmutní: " Diskrétní jednání s klientem na takové úrovni, že zůstatky na účtech museli slyšet snad i na náměstí toho bylo smutným příkladem." 

 

Majitel budovy se vše dozvěděl až z internetu

Jde prý o výsledek analýzy: „Naším cílem je mít pobočky tam, kde je klienti opravdu využijí. Chod poboček proto pečlivě sledujeme, provádíme analýzu jejich využití a na základě této analýzy upravujeme naši pobočkovou síť tak, aby byly pobočky na jedné straně přístupné klientům v čase a místě, kde je opravdu potřebují a zároveň, abychom dosáhli maximální efektivity provozu na straně druhé. Výsledkem pak bývá úprava otevírací doby (rozšiřování i zkracování), přesun či otevírání nových poboček, příp. uzavírání poboček,“ sdělila Veronika Exnerová dále.

Zajímavé však je, že ještě před dvěma lety banka vynaložila nemalé peníze na rekonstrukci pobočky, tudíž ji tedy viděla jako perspektivní. Navíc prý s majiteli objektu dodnes nejednala, vše se dozvěděli až z internetu. Banka ovšem tvrdí, že definitivní rozhodnutí padlo až 11. prosince, přitom město Úvaly byly informovány o uzavření již 10. prosince. O dalším pozadí případu vás budeme i nadále informovat.

Pobočka v Újezdě nad Lesy se nachází v Novosibřinské ulici pět kilometrů od rušení pobočky v Úvalech, otevřeno má v úterý a pátek jen do čtrnácti hodin, zbylé všední dny do osmnácti hodin s polední přestávkou.

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru