Na Berounsku enormně narostl počet nehod se zvěří

Dopravních nehod s divokou zvěří přibývá. Nejbezpečnější situace vznikají v nočních hodinách a nad ránem.
  |  

Na Berounsku klesl počet nehod způsobených pod vlivem alkoholu. Srny a jinou lesní zvěř ale řidiči sráželi skoro dvakrát častěji.

Téměř o 100 nehod více než před rokem

Smutné statistiky hovoří o tom, že řidiči jsou zjevně nepoučitelní. Zatímco v roce 2013 se na Berounsku bouralo 548x, v následujícím roce se odehrálo 569 nehod. Letos policisté zaznamenali strmý nárůst. Celkem vyjížděli k 569 dopravním nehodám.

Více smrťáků, zvířátek a méně alkoholu

Co se týče smrtelných dopravních nehod, loni zemřel na berounských silnicích jeden člověk, letos jejich počet vzrostl na čtyři. O možná nejkurióznější z nich, kdy cyklista v Králově Dvoře srazil chodce a z místa nehody ujel, jsme psali ve článku Cyklista na Berounsku srazil starého muže. Z místa nehody ujel, chodec na místě zemřel. Další ze smrtelných nehod se odehrála v obci Chyňava, kde zemřel motocyklista po střetu s osobním automobilem.

Na druhou stranu se letos méně bouralo pod vlivem alkoholu a bylo méně nehod s těžkým nebo lehkým zraněním. Výrazně stoupl počet dopravních nehod se zvěří. Ve Středočeském kraji dochází v posledních letech k nehodám se zvěří nejčastěji v celé ČR. Jenom na Berounsku se letos střetu se zvířetem nevyhlo 107 řidičů oproti 69 v loňském roce.

O případech, kdy jenom přes víkend došlo ke čtyřem dopravním nehodám s lesní zvěří, jsme nedávno informovali (Na Berounsku uhynuly dvě srny po střetu s autem). Ve článku najdete i rady, co dělat, abyste se střetu se zvířetem vyhnuli, a jak jednat, pokud k němu přesto dojde.

Zkoumali jsme rovněž pololetní statistiky v rámci celého Středočeského kraje (více ve článku Ve Středočeském kraji bylo letos téměř osm tisíc dopravních nehod).


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru