Řidič dostal v Klánovicích infarkt za volantem, policista mu zachránil život

Řidič autobusu 303 měl infarkt
  |  

V úterý 15. prosince málem došlo v Klánovicích ve Slavětínské ulici k tragédii. Řidič autobusu totiž dostal přímo za volantem infarkt. Jen včasná reakce policisty a cestujících mu zachránila život.

 

Infarkt za volantem

Řidič autobusu dostal infarkt během jízdy. Volant strhl doleva, přejel další pruh a na druhé straně ulice narazil do stromu. Cestující poté vytáhli řidiče z autobusu a započali resuscitaci. Zároveň také přivolali telefonem pomoc. Kromě záchranářů a hasičů sem zamířili také policisté z újezdské služebny, mezi nimi policista Karel Plechatý, který resuscitaci převzal na svá bedra. Právě místní policisté dojeli na místo jako první.

 

Řidič je prý stabilizovaný

Řidiče se mu podařilo rozdýchat, obnovit životní funkce a ostatní cestující řidiči ještě vypomohli svým oblečením. Poté si muže převzali záchranáři, kteří jej převezli do Vinohradské nemocnice. „Už jsem ta poděkovala všem co pomohli. Míla je stabilizovaný ve Vinohradech,tak snad,třebabude na Vánoce doma s rodinou,“ vyjádřela se rodinná příslušnice řidiče. Celý příběh tak bude mít dobrý konec, jen strom, do kterého autobus narazil, bude nutno pokácet...

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru