Ohňostroje rušily Štědrý den, ohlásit je musíte pouze nad 10 kilo

Pyromani se ani neobtěžovali uklidit po sobě odpad
  |  

Štědrý den si mnozí z nějakého důvodu pletou se Silvestrem. I letos byly slyšet naprosto všude. Přitom odpalovat se smějí jen na Silvestra a ještě je třeba je ohlásit.

 

Na Štědrý den jako na Silvestra

I Dolní Počernice v Praze připomínaly na Štědrý večer bojiště. Ohňostroje se odpalovaly hlavně u Hostavického potoka. Kromě rámusu, který přinutil k hlasitému štěkotu všechny místní psy, se navíc pyromani neobtěžovali ani po sobě bedny od pyrotechniky ani uklidit. Nebyly zdaleka jediní, hlasité petardy byly slyšet z celého širého okolí.

 

Ohňostroj pouze nad 10 kilo

Od začátku letošního roku platí nový zákon o pyrotechnice, který určuje speciální nakládání s pyrotechnikou nad 10 kilogramů čistého obsahu. Jen pyrotechnika nad tento objem se považuje za „ohňostroj“. Takový ohňostroj může pořádat pouze hospodářský subjekt, navíc jej musí včas ohlásit, a to na obec, hasiče a policii.

 

Domácí ohňostroj hlásit nemusíte

Pokud tedy budete pořádat běžný domácí ohňostroj, nic hlásit nemusíte. Hasiči budou přesto rádi, pokud jim dáte dopředu vědět, a to třeba prostřednictvím stránek www.hzscr.cz, a pochopitelně pokud budete zachovávat pravidla bezpečnosti pro manipulaci s ohňostrojem.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru