Policisté na Dobříšsku kontrolovali chaty

Preventivní akce zaměstnala několik desítek policistů.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Letos bylo vykradeno jenom do konce listopadu 65 rekreačních objektů. Několik desítek policistů proto mezi svátky vyrazilo kontrolovat zabezpečení chat.

Zloději na Dobříšsku se už letos stihli do konce listopadu podívat do 65 chat. Ačkoliv se toto číslo zdá vysoké, loni ve stejném období vyloupili o třicet chat více. Zazimované a opuštěné chaty zloděje zkrátka lákají.

Zloději si odnesli i nafukovací člun

Příbramská policie evidovala za poslední týden pět vykradených chat. Z toho dvě se odehrály na Dobříšsku, konkrétně v obcích Hříměždice a Malá Hraštice. „Pachatelé při těchto pěti krádežích způsobili škodu ve výši 133 tisíc korun. Odnášeli si většinou nářadí, kola, čerpadla, potraviny, alkohol, z jedné chalupy vzali také nafukovací člun,“ říká policejní mluvčí Monika Schindlová.

Máte se bát „náletu zlodějů?“

Pravděpodobnost, že se terčem zlodějova útoku stane zrovna vaše chata, se zvyšuje, je-li odlehlá a špatně zabezpečená. Lapkové si rovněž vybírají chaty, k nimž se dá dobře zajet autem.

Nezvládneme ochránit každou chatu, říkají policisté

Policie ČR uspořádala preventivní akci zaměřenou právě na chatové oblasti. 29. prosince se do terénu podívalo několik desítek policistů, kteří kontrolovali zabezpečení chat a chalup. Jak sami říkají, vaši chatu ale nemohou chránit 24 hodin denně.

O tom, jak zabezpečit chatu na zimu jsme psali ve článku Zajistěte si chalupu na zimu!

O tématu také jsme psali:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru