Nominujte významnou osobnost na Ceny města Dobříše

Tři mladí studenti přebírali v roce 2011 ocenění za záchranu života svého kamaráda.
Zobrazit fotogalerii (3)
05.01.2016 - 16:25   |  

Devátý ročník soutěže, která odměňuje význačné osobnosti města Dobříše je tady. Znáte osobnost ze světa sportu, kultury nebo např. vědy, která si zaslouží být oceněna?

 

Profesor i sportovec na jednom pódiu

Město Dobříš odměňuje své významné obyvatele již od roku 2008. Za tu dobu stihla získat ocenění celá řada místních osobností. Prvním držitelem ceny se za rok 2007 stal profesor Miroslav Olič. Pedagog, který působil na místním Gymnáziu Karla Čapka Dobříš, se tak dočkal uznání ještě před svou smrtí. Zemřel o tři roky později v dubnu roku 2011. V témže roce byl oceněn rovněž handicapovaný sportovec Jan Tománek.

Zachránili kamarádovi život

Kromě celoživotního přínosu je možné získat i mimořádné ocenění. Za rok 2010 se rozdávaly hned tři. Josef Tichý, Jakub Mařík a Filip Pečený získali ocenění za záchranu života svého kamaráda, který se vážně zranil při jízdě na kole. Josef Tichý a Filip Pečený se vydali naproti záchranářům. Jakub Mařík udržel kamaráda při životě, když mu v bezvědomí zapadl jazyk. Podobně statečně se letos zachoval další mladý muž, o kterém jsme psali ve článku Za záchranu života přijal medaili...

Posledními oceněními byli za rok 2014 Karel Bednář za působení v oblasti rukavičkářství a aktivním podílení se na otevření Muzea Dobříš, o kterém jsme psali ve článku Muzeum v Dobříši ukáže výrobu kožených rukavic, a lékařka Martina Svárovská za přínos v oblasti kultury a spolkové činnosti.

Kdo může nominovat, jakým způsobem a do kdy?

Stejně tak i letos můžete nominovat svého favorita za významnou činnost, dílo, sportovní výkon nebo reprezentaci města v oblastech kultury, sportu, vědy a výzkumu, výchovy a vzdělávání, hospodářského rozvoje a v jiných oblastech (např. za záchranu života). Cenu může získat jednotlivec i kolektiv občanů.

Návrhy mohou zasílat komise zřížené radou města, výbory zřízené zastupitelstvem města, členové zastupitelstva, spolky a sdružení občané a právní subjekty. Nominaci odešlete nejpozději do 31.3.2016 na sekretariát starosty města Šárce Krůtové, tel.: 318 533 304 nebo na email sekretariat@mestodobris.cz. Cenu předá starosta města na slavnostním večeru 17. září na zámku Dobříš.

Naše redakce věří ve tvrdý a poctivý boj. Dobříš se totiž zajímavými osobnostmi jen hemží. Měli jsme si již možnost pohovořit například s Ivo Kylarem, který se s přáteli snaží o obnovu dobříšských varhan nebo Vladimírem Šprunglem, jenž se pro změnu zasazuje o to, aby ve městě byla čistá příroda. Dlouze pak asi nemusíme představovat jednu z nejvýraznějších tváří hnutí Duha Jaromíra Bláhu.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru