Nechtěný dárek? V Říčanech našli uvázanou foxteriérku u stromu

Tuto fenku někdo uvázal u stromu...
  |  

Po vánocích jich je vždy nejvíce, psů, kteří byli nevhodným dárkem a skončili nemilosrdně vyhozeni na mráz. Stejně jako fenka foxteriéra, kterou dnes našli uvázanou u stromu v lese.

 

Nevhodný dárek?

Psi mají po vánocích a novém roce vždy velmi smutné období. Jednak se jich spousta zaběhne kvůli několikadenním ohňostrojům, které je vylekají, jednak se jich mnoho ocitne na ulici, neboť se svým majitelům prostě nehodí. Často jde o nevhodný dárek, který nového majitele přestane bavit, nebo sezná, že je s ním spojeno spousta starostí. Podobný osud měla zřejmě roztomilá fenka foxteriéra, kterou odchytili pracovníci Městské policie v Říčanech.

 

Fence je pět let

Tuto fenku našli uvázanou u stromu v Říčanském lese v Olivově ulici. Jde o fenku bílé barvy s hnědou skvrnou přes oko, které je zhruba pět let. Fenka měla na sobě látkový obojek, uvázaná byla za červené vodítko. Fenka je v dobré fyzické kondici, má pouze zánět obou uší. „V současné době je u říčanského odchytového pracovníka, kde pobude jistou dobu. Pokud se o ni nikdo nepřihlásí, poputuje do útulku v Lysé nad Labem,“ sdělili nám na Městské policii. Pokud budete mít o fenku tedy zájem, nebo budete o jejím dosavadním osudu vědět něco bližšího, kontaktujte Městskou policii Říčany.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru