Chcete semafor v ulici Ve Žlíbku v Počernicích? Podepište petici

Počernice si přejí nový semafor na křižovatce Ve Žlíbku a Štverákovy
  |  

Městská část Horní Počernice se uchýlila k iniciování petice. Trápí je totiž nebezpečná dopravní situace na křižovatce ulice Ve Žlíbku. Petice prosazuje, aby sem správa komunikaci umístila semafor. 

Horní Počernice sužuje doprava

Tím patrně největším problémem, který tíží městskou část Horní Počernice, je doprava. Nejvytíženější tepnou je zde Náchodská, ale i mnohé další ulice a silnice trpí značným náporem dopravy, třeba jako křižovatka ulic Ve Žlíbku a Štverákova. Podle stanoviska městské části Horní Počernice zde denně projede na 10 000 automobilů, přitom přechod není řízen světly, což jej činí nebezpečným. A vzhledem k blízkosti rodinných domů zde chodí velmi často děti.

 

O semafory žádali, neuspěli

Praha 20 se snažila již před časem řešit tuto záležitost s Technickou správou komunikací, bohužel nadarmo. A tak přikročila k petici, která je adresovaná jak správě komunikací, tak magistrátu, který se jí, pokud počet podpisů překročí určitý počet, bude muset zabývat. Petici iniciovala starostka Hana Moravcová a také radní Karla Polydorová. Petici můžete přijít podepsat na radnici Horních Počernic, do Jivanské 647.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru