Při požáru v Berouně uhořela starší žena

Oheň zachvátil dvě místnosti a vyžádal si jeden lidský život.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Tragické následky měl požár, k němuž vyjížděli hasiči dnes ráno do ulice Roháče z Dubé. Požárníci při něm objevili mrtvého osmašedesátiletou ženu přímo v ohnisku požáru.

 

Po osmé hodinně ranní přijali hasiči 11. ledna oznámení na tísňovou linku. V plamenech se ocitl rodinný dům v berounské ulici Roháče z Dubé. Na místo se sjela profesionální jednotka z Berouna a dobrovolní hasiči z Králova Dvora, Chyňavy a Zdic.


Požár nejspíše způsobila chyba na topném tělese


Plameny zachvátily dvě místnosti. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu. Požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy v dýchací technice. Následky však byly tragické. "Při požáru byla usmrcena jedna osoba, která ležela v ohnisku požáru," sdělila ČtiDoma.cz mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. "Pravděpodobnou příčinou je chyba na topném tělese."

To, že vznik požáru pravděpodobně způsobil přímotop potvrzuje i policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Okolnosti požáru jsou nicméně stále v šetření. "Z naší strany byla nařízena soudní pitva," říká Pučelíková. "Na místě byl pes vycvičený na vyhledání akcelerantu hoření, který na místě žádné místo nenašel. Nepotvrdilo se cizí zavinění."