Při požáru v Berouně uhořela starší žena

Oheň zachvátil dvě místnosti a vyžádal si jeden lidský život.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Tragické následky měl požár, k němuž vyjížděli hasiči dnes ráno do ulice Roháče z Dubé. Požárníci při něm objevili mrtvého osmašedesátiletou ženu přímo v ohnisku požáru.

 

Po osmé hodinně ranní přijali hasiči 11. ledna oznámení na tísňovou linku. V plamenech se ocitl rodinný dům v berounské ulici Roháče z Dubé. Na místo se sjela profesionální jednotka z Berouna a dobrovolní hasiči z Králova Dvora, Chyňavy a Zdic.


Požár nejspíše způsobila chyba na topném tělese


Plameny zachvátily dvě místnosti. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu. Požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy v dýchací technice. Následky však byly tragické. "Při požáru byla usmrcena jedna osoba, která ležela v ohnisku požáru," sdělila ČtiDoma.cz mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. "Pravděpodobnou příčinou je chyba na topném tělese."

To, že vznik požáru pravděpodobně způsobil přímotop potvrzuje i policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Okolnosti požáru jsou nicméně stále v šetření. "Z naší strany byla nařízena soudní pitva," říká Pučelíková. "Na místě byl pes vycvičený na vyhledání akcelerantu hoření, který na místě žádné místo nenašel. Nepotvrdilo se cizí zavinění."

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru