Uklízí se v Počernicích chodníky? Lidé si stěžují

Děti si užívají sněhové nadílky
11.01.2016 - 20:02   |  

Praha mimořádně dostala sněhovou nadílku a lidé si stěžují. V Horních Počernicích prý byly neuklizené chodníky a lidé se mohli na ledovce dokonce přizabít!

 

Před Lhotskou se prý neuklízí

Napadl sníh a ne všude se setkal s pozitivní odezvou. Zatímco na kopci u školy Chodovická děti sáňkují jak o život, jinde se prý lidé mohou málem zabít na neuklizených chodnících: „Chápu, že klimatické podmínky - střídání oblevy a teploty pod nulou nejsou ideální. Nechápu to, ze důležité chodníky, např. před zdravotním střediskem Lhotská jsou neuklizené. Ve čtvrtek a v pátek to byla samá ledovka. Jediné, co majitel komunikaci udělal, bylo to, že čímsi cestu jednou projel. Bohužel jsem se setkala v posledním týdnu i s telefonáty, že lidé než aby upadli, radši na středisko nepůjdou,“ stěžují si obyvatelé Počernic na facebookovém profilu obce. Jak se ale má správně v Počernicích uklízet?

 

Uklízí Praha i Počernice

V Počernicích se podílí na úklidu chodníků jak Praha, tak Počernice. Hlavní město Praha zajišťuje prostřednictvím Technické správy komunikací hlavního města Prahy zimní údržbu na hlavních komunikacích v ulicích Náchodské, Božanovské, Bystré, Ve Žlíbku, Bártlově, Hartenberské a komunikacích s provozem linek MHD. Na všech ostatních místních komunikacích o délce 75 kilometrů zajišťuje zimní údržbu MČ Praha 20.

 

Počernice uklízejí na 30 kilometrů chodníků

Dále MČ Praha 20 zajišťuje zimní úklid na svých chodnících, kterých je 42 km. Zhruba čtvrtina chodníků (11,1 km) byla ze zimní údržby vyhláškou magistrátu na žádost Počernic vyřazena a označena cedulkou s informací o neudržování chodníku. I tak je chodníků přes 30 km a pro Počernice to představuje celkem problém.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru