V Úvalech jsou dva nové radary. Řekneme vám kde. Nebo jde o makety?

V Úvalech jsou dva nové radary. Řekneme vám kde. Nebo jde o makety?
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Se dvěma novými radary musí počítat motoristé, kteří jedou do Úval od Škvorce, nebo Dobročovic. Řekneme vám, kde je najdete.

 

Dva nové radary

Radary se nacházejí ve Škvorecké a Dobročovické ulici. Někteří z místních si ale myslí, že jde o makety a že se město snaží své občany jen zastrašit: „Ty viděly radar možná tak z rychlíku. Pochopím, že město nechce investovat do takového zařízení, tak by alespoň nemělo balamutit lidi. Když se na těchto úsecích opravdu něco stane, tak vám bude nějaký rychlostní ukazatel na dvě věci...“ durdí se místní. Město si však stojí za svým, že jde o funkční zařízení, které prý dokáže odesílat data i na Policii ČR.

 

Jezdí se zde prý rychle

Jiní jsou za radar ale opravdu rádi, neboť řidiči zde prý jezdili velmi rychle: „Velmi bychom ocenili také jakékoliv zvýraznění přechodu od projektu Slunečné terasy. Momentálně na přechodu zastaví tak 5-10% aut. Řidiči bohužel přechod naprosto ignorují. O svátcích dokonce do nás nacouvalo auto na chodníku při vstupu do přechodu pro chodce,“ dozvěděli jsme se od místních. Doufejme, že nové radary sníží nebezpečnost tohoto úseku a že si na sebe vydělají.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru