Foto: Kuriozity ve středu Čech - Jarda je Bůh

A když vás neupálí, podíváte se aspoň ne extra-mega ohňostroj.
Zobrazit fotogalerii (68)
  |  

Ve středu Čech dochází k názorovému střetu. Zatímco pro Pražáky je církev přežitek, na Kladně mají svého boha a není jim nikdo jiný, než česká hokejová legenda Jaromír Jágr. Zato Daniel Landa nebo Žito či oba dva v popularitě tentokrát ostrouhali.

Začneme v Praze na trase linky C. Vagony metra zdobí tradičně řada více či méně dekorativních nápisů. Jen minimum z nich se však vůbec pokouší o vyjádření hlubších myšlenek. Ne, tak dílo tohoto autora, jehož věta je prostá a zároveň všeříkající. Tímto děkujeme neznámému umělci za duchaplnou cestu.

Odvážný a kontroverzní akt! Děkujeme. (Letňany)

Církev je možná zbytečná, ale kult osobnosti stále žije. A v případě, že se nejedná o obtloustlého politika s chřipkou kříženou s kocovinkou, nemusí to být nutně v pejorativním slova smyslu. Jaromír Jágr zkrátka dělá to, pro co se narodil a je v tom sakramentsky dobrý. Tak proč se k němu nepomodlit. Milý Jaromíre, požehnej naše čtenáře, nechť na nich alespoň část tvého talentu a píle spočine...

To není jen tak obyčejný Ježíšek. Nehledejte nikde jinde než v Kladně. K Jágrovi se můžete pomodlit Na Štěpánce.

 Jágrova popularita je věčná. Totéž se nedá tvrdit o jiné české celebritě. Daniel Landa měl mraky fanoušků. Od té doby, co začal spolupracovat se Žitem, šla jeho popularita do kopru. Pro běžného českého posluchače s krajně pravicovým smýšlením, se Landa stal až příliš sofistikovaným a fanoušky mu vyfoukl Ortel. Zase ale Danielovi nemůžeme upřít, že lidi nemotivuje k vyjádření vlastního názoru. Jako neznámého autora této koláže.

Čtěte také: Oběti rasových útoků připomínají temnou minulost Daniela Landy

Je to myšleno na Landu? Nebo na Žita? Nebo na oba? (Letňany)

Landa nikdy nebyl tak úplně styl ani žáků v Jílovém u Prahy. Soudě podle této směsice kreativních nápisů, tohle je škola striktně hiphopová. Nebo že by to byla známka punku? Každopádně znáte-li školu ve svém okolí, která Jílové hravě strčí do kapsy, neváhejte nám poslat fotku.

Škola v Jílovém u Prahy se zdá být pokrokovou institucí dávající žákům dostatek prostoru pro sebevyjádření.

Máte aktuální fotografii nebo archivní kousek, o němž se domníváte, že by ho stálo za to zveřejnit? Neváhejte a obraťte se na nás. Vlastnoručně pořízené snímky nebo tipy na humorné obrázky posílejte na adresu info@ctidoma.cz. Těšíme se na vaše příspěvky!  

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru