Traktorista u Mníšku pod Brdy nedal přednost vlaku

Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Nehoda na nechráněném železničním přejezdu se jen zázrakem obešla bez zranění. Nepozorný traktorista může dostat zákaz řízení až na pět let.

 

S hlavou v oblacích zjevně včera řídil čtyřiašedesátiletý muž v Mníšku pod Brdy. Cestou na obec Zahořany vjel na železniční přejezd, jako by se nechumelilo. K jeho smůle zrovna z levé strany od Čísovic projížděl vlak.

Čtěte také: Feťáci bourali na železničním přejezdu. Pak se dali na útěk


Vlak naboural do zadní části traktoru

Nehodě už se nedalo vyhnout. Vlak narazil do zadní části traktoru přímo do zařízení na rozvoz štěrku pro zimní údržbu. Traktoristovi ani šesti cestujícím, kteří v té době seděli ve vlaku se nic nestalo. Provoz na trati se ale zastavil bezmála na dvě hodiny. K nehodě došlo krátce před jedenáctou, vlaky se rozjely až ve 12:46.

Čtěte také: Na Benešovsku bylo loni více dopravních nehod, ale méně obětí


Vězení nebo zákaz řízení?

Celková škoda, která při nehodě vznikla, činí 70 tisíc korun. Traktoristovi v tuto chvíli hrozí obvinění z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Na nechráněném jednokolejovém přejezdu totiž nerespektoval ceduli Stůj, dej přednost v jízdě!, čímž způsobil dopravní nehodu. Postih by pro řidiče mohl být krutý. V případě odsouzení může dostat až šest měsíců odnětí svobody nebo zákaz činnosti až na pět let. 

Čtěte také: Řidič Audi ohrožoval provoz s 3,5 promile v krvi

Čtěte také: Srážka auta s vlakem! Opět na přejezdu, tentokrát mezi Mníškem a Dobříší