Proč chutná úvalská voda jinak? Díky dochlorování!

Voda je prý kvalitnější...
  |  

Úvalští si mohli všimnout, že voda, která jim teče z kohoutku, chutná v poslední době nějak jinak a je výrazně více chlorovaná. Město nyní vysvětluje, proč tomu tak je, a tvrdí, že jde naopak o zlepšení služeb.

Vodovod prý spravují lépe

Od začátku roku funguje nová organizace Technické služby, které se kromě jiného zabývají také správou městského vodovodu. „Snažíme se o vodu starat jinak – lépe – než předchozí provozovatel společnost Stavokomplet,“ uvádí město. Ve zkratce Technické služby prý dodávají do vody více chloru, než předchozí společnost, a to vše ve jménu zdraví: „Podle požadavků české legislativy se má úroveň této látky v pitné vodě pohybovat na úrovni 0,2-0,3 mg/l, přímo ve vodojemech je povolena vyšší hladina chlornanu, a to do 0,5 mg/l. Jak jsme díky laboratorním testům zjistili, předchozí provozovatel spoléhal na to, že je voda dochlorovávána na předávací stanici v Zelenči a další chlornan do vodovodní sítě již nedodával,“ informuje Pavlína Slavíková, ředitelka Technických služeb města Úvaly.

 

Více chloru – více zdraví

Voda byla nedávno navíc dvojnásobně chlorována: „Zhruba v polovině listopadu 2015 se nám stalo, že se naše dochlorování sešlo se zvýšeným chlorováním v Zelenči, a proto občané z lokalit poblíž vodojemů (tedy především Slovany) cítili z vody více chloru. Ale i tak nedošlo k překročení zákonných norem,“ uvádí dále Pavlína Slavíková. Dále má prý vliv na chuť vody odkalování: „To primárně proběhlo ke konci roku na Slovanech, nicméně naši technici postupují při odkalování systematicky a v dohledné době bychom chtěli odkalit celou vodovodní síť v Úvalech.“ Jak je vidět, místní si zkrátka na zvýšeně chlorovanou chuť vody musí zvyknout, hřát je však může u srdce vědomí, že jejich voda je zdravější a nehrozí z ní žádné problémy.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru