Sníh způsobil dopravní kalamitu na D7

Při nehodách nedošlo k vážnějším zraněním.
  |  

V Kladenském okrese došlo v průběhu dvou hodin k deseti dopravním nehodám. Jedna z nich na hodinu zablokovala dálnici D7, kde se tvořily dlouhé kolony.

Bouralo se všude. Největší kalamitu zažili řidiči na D7

Ve Středočeském kraji napadlo několik centimetrů sněhu a opět se našla řada řidičů, která se s touto situací nedokázala vypořádat. Podle mluvčího Středočeských hasičů Ladislava Holončíka měli požárníci během dvou a půl hodin zhruba 25 výjezdů. Dopravní situace se zkomplikovala nejvíce na dálnici D7. Zde hasiči a policisté řešili celkem 10 dopravních nehod, které se udály mezi 9:30 a 11:30.

Čtěte také: Aktuálně: Nevyzpytatelné počasí, nový sníh, ledovka i dopravní nehody

 

Mladá řidička skončila ve stromě

První nehoda se stala zhruba v půl desáté ráno. Osmadvacetiletá řidička mezi Slaným a Dolínem pravděpodobně nezvládla řízení na kluzké silnici. Se svým Peugeotem skončila ve stromu. Se zraněním byla převezena do slánské nemocnice. Policisté dechovou zkouškou vyloučili, že by před jízdou pila alkohol.

Čtěte také: Na dálnici D7 havarovalo pět aut a ztratil se pes

 

Dálnice D7 hodinu stála. Srazilo se šest vozů

Zhruba o hodinu později zkomplikovala provoz hromadná dopravní nehoda na dálnici D7. U sjezdu na Středokluky ve směru na Prahu byla původně hlášena nehoda deseti osobních a jednoho nákladního vozidla. Později vyšlo najevo, že se jedná o tři samostatné nehody. Postupně při nich došlo ke střetu tří osobních aut a tří náklaďáků.

Kvůli této nehodě se provoz v obou pruzích zastavil zhruba na hodinu. Policie odkláněla dopravu na přilehlé komunikace. V místě se přesto tvořily dlouhé kolony. Po hodině byl otevřen alespoň jeden pruh. Nic vážného se naštěstí nikomu nestalo. Podle Policie ČR byla lehce zraněná jedna osoba.

Čtěte také: Policejní rébus: Kdo jel na červenou?

 

Jeden kamion vytlačil druhého na svodidla

O patnáct minut později se na D7 u sjezdu na Slaný a Smečno srazily dva kamiony. „Řidič cizí státní příslušnosti narazil se svým vozidlem zezadu do před ním jedoucího kamionu, který následkem nárazu sjel mimo komunikaci na svodidla.  Nedošlo k žádnému zranění osob. Silnice byla průjezdná ve směru na Prahu pouze jedním jízdním pruhem,“  řekla o nehodě policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„I další dopravní nehody v kladenském okrese byly bez vážného zranění a vzniklá škoda na vozidlech si vyžádala několik set tisíc korun. Co bylo příčinou všech dopravních nehod, které se staly dnešního dne na území kladenského okresu je nyní v šetření dopravních policistů,“ dodává Šteinerová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru