Kde vyroste další Rákosníčkovo hřiště? Šanci mají Hostivice nebo Kralupy

Rákosníčkovo hřiště bylo nedávno otevřeno v Újezdě nad Lesy.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

O tom, kde vyroste nové dětské hřiště, můžete hlasovat ještě týden. Jak si v hlasování zatím vedou Pražané a Středočeši?

Rákosníčkova hřiště rostou na místech po celé republice již od roku 2012. Letos chce společnost Lidl podpořit další 11 hřišť. O tom, na kterých místech vyrostou rozhodnou samotní obyvatelé, ve veřejném hlasování. Zúčastnit se můžete i vy a to do 29. února.

 

Bodují Hostivice a Dobříš

Obce jsou v soutěži rozděleny dle počtu obyvatel. Mezi nejmenšími obcemi do 10 tisíc obyvatel si zatím skvěle vedou Hostivice, které nasbíraly již 9 417 hlasů a jsou tedy na 2. místě. Drží se také Dobříš, která je na 4. místě s 8 142. Až na 17. místo se v průběžném hlasování dostal Český Brod s 244 hlasy. 21. a 22. jsou Hořovice a Jesenice. Až 32. je Týnec nad Sázavou, 35. Lety a 38. Horoměřice. Úplně na chvostu jsou prozatím Průhonice. Pro hřiště na Uhříněveské ulici hlasovalo jen 8 lidí.

Čtěte také: Další Rákosníčkovo hřiště otevřeno, tentokrát v Újezdě nad Lesy. Kde najdete další v okolí?

Kralupáci se zmobilizovali

Mezi obcemi od 10 do 25 tisíc obyvatel vedou Kralupy nad Vltavou s 12 804 hlasy. Nezaháleli ani obyvatelé Slaného, kteří město 9 345 hlasy vynesli na průběžné 3. místo. Nadějně je na tom i Nymburk, který je s 1 065 na 7. místě. Dalšími středočeskými obcemi v této kategorii jsou Benešov na 11. místě, Brandýs nad Labem na 24. místě, Říčany u Prahy na 46. a Vlašim na 51. místě.

Čtěte také: Bordel "v bytě", zdravé dítě. Jak se na to dívá maminka z vesnice a maminka z města?

 

V Kladně hřiště možná nevyroste

Obcí mezi 25 a 100 tisíci obyvateli je již významně méně, a proto se v anketě opakují. Ze středočeských soutěžících je zatím nejvýše Kladno na 9. místě. Hřiště by v případně vzniklo v Americké ulici v Kročehlavech. Druhá kladenská lokace v ulici Dukelských hrdinů je zatím 25. Na 15. místě najdeme ještě Kolín.

Čtěte také: Spratkům vstup povolen?

 

Praha poráží Brno

V kategorii měst nad 100 tisíc obyvatel spolu soutěží už pouze Praha, Brno, Plzeň a Liberec. Pražských lokací je celá řada. Nejnadějněji to zatím pro Rákosníčkovo hřiště vypadá na Praze 11 ve Vojtíškově ulici. Tato lokalita v celém hlasování vede. Na druhém místě jsou Stodůlky a ulice Nárožní. Z okrajových částí velkoměsta jsou nejvýše Letňany na sedmé pozici a Horní Měcholupy na 8. místě.

Hlasovat můžete na stránkách společnosti Lidl.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru