Na Černém Mostě se u metra parkovat za peníze nebude

Chcete placené parkování na Černém Mostě?
  |  

Jezdíte autem třeba na Černý Most a báli jste se, že budete muset za parkování u metra platit? Obavy můžete zaplašit, obyvatelé Prahy 14 totiž placené parkování zde odmítli.

 

Parkovací zóny ne

Praha 14 si nedávno nechala provést sociologický průzkum, zda se zde mají zavést placené zóny na parkování. Hlasovat mohl kdokoliv buď elektronicky, nebo na stanovištích u metra Hloubětín, Rajská zahrada a Černý Most. Nyní jsou již k dispozici výsledky, ze kterých vyplývá, že hlasující parkování za peníze zcela odmítli.

 

Chybí P+R

Radní chtěli parkování u metra zpoplatnit kvůli dojíždějícím Středočechům, kteří si prý velmi často nechávají u metra svá vozidla a dále pak pokračují městskou hromadnou dopravou. A tak se prý nedostává dostatku místa na parkování místním. Jak je vidět, problém to asi nebude tak horký, když většina hlasujících parkovací zóny odmítla. Parkování za poplatek odmítlo 70 procent těch, kteří hlasovali u stánků, 71 těch, kteří využili internet. Účastnilo se 433 respondentů. Radní placené zóny nakonec také neodsouhlasili. Většina hlasujících se přitom vyslovila pro zřízení zón P+R, tedy Park and Ride, kde je možné nechat vozidlo pro přespolní a pohodlně nasednout do metra. Otázka je, kde je pro takové parkoviště na Praze 14 prostor…