Nemocný Vládík dojímá celou republiku

Vládík dostal několik dopisů od dětí, které mu drží palce.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Příběh nemocného chlapce zvedl obrovskou vlnu solidarity. Sbírka víček nabrala nečekaných rozměrů.

Do Berouna přišla víčka z celé ČR

Svalová dystrofie je široký termín pro označení genetických onemocnění, které zasahují svalstvo. Svalová dystrofie zahrnuje více než 20 specifických genetických vad. U většiny dochází ke stejným příznakům (ochabování svalstva), ale průběh bývá různorodý.


Jedenáctiletý Vládík trpí od narození svalovou dystrofií.  Jeho smutný osud nenechal chladnými berounské policisty, kteří zahájili sbírku víček od PET lahví. S žádostí o zapojení se byli nejprve osloveni středočeští policisté. Jakmile se zpráva o nemocném chlapci dostala do médií, zvedla se ohromná vlna solidarity.

Do Berouna putovala víčka z celé republiky. V rámci Berounska se připojili žáci ze Základní školy Tmaň, Turistický oddíl TJ Lokomotiva Beroun nebo občané obce Běštín. Starostka Běštína místo vstupného na předvánoční večírek konaný v jejich obci vyhlásila sbírku víček jako vstupné. Lidé nosili víčka na sběrné místo. Poté, co se vše rozkřiklo, někteří zastavovali policisty a předávali víčka přímo jim.

Čtěte také: Pro berounské bezdomovce byl spuštěn Projekt Teplá židle

 

Chlapec dostal i LEGO

"Na Obvodní oddělení Beroun přišel dokonce manželský pár, který na základě televizní reportáže, kde se o Vládíkovi dozvěděl, přinesl stavebnici Lego a model autíčka," říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Sbírka dosáhla takových rozměrů, že kapacita sběrného místa už nestačí. Část víček proto policisté už 25. února předali rodině Vládíka. Z finančních prostředků za výkup víček rodina nakoupí pomůcky, které usnadní Vládíkovi život.

Sbírání víček tímto nekončí. Víčka můžete nadále nosit či posílat na adresu Tyršova 1635, Beroun, PSČ 266 01. Policii ČR už kontaktovali a do sbírky se chtějí zapojit malí hokejisté z HC Berounští medvědi.

Čtěte také: