Na Praze-východ kalamitní stav trvá

02.03.2016 - 11:56   |  

V úterý ráno vyhlásil na řadě míst distributor ČEZ kalamitní stav. Ten na mnoha místech trvá i ve středu, ačkoliv se do terénu vydali všichni montéři a technici firmy, aby tento stav napravili. 

Bez proudu celou noc

Střední Čechy zasypal sníh, kvůli kterému praskaly a padaly stromy, mnohdy na dráty vysokého napětí. Kvůli tomu nešla na celé řadě míst elektřina, velké problémy měly Říčany a Mnichovice. Situace byla o to horší, že ČEZ nedokázal přesně říci, kdy budou dodávky obnoveny. Na celé řadě míst byli lidé bez proudu přes noc, takže byli i v zimě, pokud elektřinou topí. Na některých místech nešla také voda. V naprosté většině případů však byli lidé s mimořádnou situací srozumněni a nijak se nebouřili. 

 

ČEZ prý dělal, co mohl

„V terénu byli od pondělního večera i přes noc montéři poruchových čet, kteří se snažili dodávky obnovit co nejdříve. Posíleny byly také dispečinky a call centrum. Situaci také komplikoval těžko přístupný terén, ať již na silnicích, či pak přímo pod linkami vedení. Do hlubokého sněhu zapadala nejen těžká technika, ale i montéři se brodili po kolena ve sněhu. Na mnoha místech se poruchy opakovaly, specialisté opravili jednu část vedení, přesunuli se na další a na stejné vedení o kus dále padla další větev či strom,“ uvedla mluvčí ČEZu Soňa Holingerová.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru