V Berouně vzplanou vášně ohledně imigrantů

04.03.2016 - 14:47   |  

Do Berouna zamíří ministr vnitra Chovanec i středočeský hejtman. S veřejností prodiskutují řešení migrační krize.

Beroun v obležení vojáků

Připadáte si ohroženi kvůli migrační krizi? Téma, které hýbe veřejností, nenechává chladného ani ministra vnitra Milana Chovance. Se středočeským hejtmanem Milošem Peterou intenzivně jednají kvůli přípravě takticko – štábního cvičení, které proběhne 12. dubna. Praktická ukázka bude k vidění v Berouně. Cvičení ukáže, jak je kraj připraven zvládnout velkou migrační vlnu.

O tom, že ji kraj příliš nezvládá, vystaly pochyby kvůli podmínkám v zařízeních pro zajištění cizinců. Co se počtu cizinců týče, je podle vedoucího Oddělení přesídlování a integrace azylantů Ministerstva vnitra Petr Nováka v tuto chvíli relativní klid.

V Bělé pod Bezdězem, Drahonicích a Višních Lhotách je nyní 78 nelegálních migrantů, z toho v Bělé jich je pět. Pobytová střediska pro žadatele o udělení mezinárodní ochrany v Kostelci nad Orlicí a v Havířově jsou momentálně zaplněna zhruba z poloviny (kapacita celkem 700 míst). Za první polovinu února požádalo o udělení mezinárodní ochrany 80 lidí.

Čtěte také: Tomáš Ortel: Uprchlíci se nezačlení. Stejně jako Romové

 

Zeptejte se na uprchlíky přímo ministra

Další jednání ministra vnitra a hejtmana se přesouvá do Berouna. Oba muže společně s poslancem Richardem Dolejšem a novým berounským starostou Ivana Kůsem můžete vidět i vy. Po jednání totiž proběhne veřejná debata v kongresovém sále hotelu Grand Best Western, která potrvá od 17:30 do 18:30.

A potýká se samotný Beroun s náporem migrantů? Máme neověřenou informaci, že v Berouně jednoho dne vystoupila uprchlická rodina. Následně byla posazena na vlak do Německa, kam původně mířila.

Více informací o tom, co kraj v součinnosti s ministerstvem chystá, vám přineseme v pondělí 7. března po tiskové konferenci s ministrem vnitra.

Migrace a aktuální bezpečnostní situace

07.03.2016 - 17:3018:30

Beroun -

Čtěte také:

Iva Pekárková: Muslimové plní roli veřejného nepřítele

Uprchlík: Uvědomte si, že jsme lidské bytosti

Uprchlíci v benešovských kasárnách nebudou. Budou tam byty


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru