Obrovský úspěch úvalského studenta. Vyhrál soutěž a podívá se do Googlu!

Student úvalského gymplu Břetislav Hájek se podívá do Google mezi profíky!
10.03.2016 - 19:52   |  

V Úvalech mají šampiona! Student zdejšího gymnázia Břetislav Hájek se zúčastnil soutěže vyhlašovanou společností Google a podařilo se mu uspět. V létě se tak může těšit na pobyt v centrále společnosti mezi těmi největšími profíky. 

Jak jste se dostal k programování, máte nějakou specializaci?

No, k programování jsem se poprvé asi dostal díky knize o tvorbě webových stránek (i když to není tak úplně programování). Dále jsem měl měl rád počítačové hry a vždy jsem chtěl vytvořit vlastní. A tak jsem sledoval různé kurzy na internetu. Jinak, žádnou specializaci zatím nemám, ale největší znalosti mám z oblasti tvorby webových aplikací.

 

Jaká je výuka na gymnáziu?

Studium na gymnáziu je v pohodě, jen je někdy těžké studium skloubit s dalšími aktivitami. Především v době soutěže Google Code-in jsem si někdy musel vybrat mezi učením a plněním úkolů.

 

V čem spočívalo zadání soutěže?

Cílem soutěže je zapojit studenty do open source projektů. Tyto organizace zadávají úkoly, které by měli zabrat maximálně 3 dny výjimečně i déle. Student si vždy zvolí jeden úkol ze seznamu (většinou vždy od jedné firmy) a na tom pracuje dokud ho mentoři dané organizace neoznačí za splněný (a nebo studen úkol odmítne). Úkoly se týkají programování a práce kolem organizace. Nejčastěji se jedná o opravování chyb testování a nebo dokumentaci nových funkcí.

 

Jaká byla spolupráce s vývojáři profíky?

Spolupráce s mentory, zkušenými programátory, byla opravdu přínosná a zábavná. Důležitou filozofií open source projektů je spolupráce. Proto jsem dost času trávil na chatu s mentory a dalšími studenty. Mentoři za vás sice úkoly nevyřeší, ale když se člověk zeptá, dost často mu ostatní poradí nebo ho aspoň nasměrují správným směrem.

 

Na co se hlavně v Googlu těšíte?

V Googlu se těším asi na vše (i když nemám úplnou představu, co všechno mě tam čeká). Hlavně asi na setkání s ostatními studenty, mentory a programátory. A samozřejmě na prohlídku komplexu a města.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru