Říčanští se bouří proti povinnosti, aby psi nosili náhubek

Větší psi v Říčanech již jen na vodítku a s náhubkem...
  |  

Podle novelizace říčanské vyhlášky musí určití psi na skoro celém území nosit náhubek. Jsou to prakticky všichni větší psi. Říčanští se nyní proti nové vyhlášce bouří a sepsali také petici.

 

Jde prý jen o možnost tahat z lidí peníze

Výčet psů, kteří musí nosit v Říčanech náhubek, je poměrně široký. A majitelé těchto psů si nechtějí tuto vyhlášku nechat líbit. „Město Říčany se za minulého vedení dostalo údajně do ztráty 400 milionu korun a tohle je další pokus, jak dostat z obyvatel města další peníze na splacení dluhů, které vznikly díky nekompetentnímu vedení. Podobný případ se týká i toho, jak byly u vjezdu do města nainstalovány kamery, podle neoficiálních zdrojů bylo za pár měsíců vybráno již přes několik milionů korun na pokutách. Vypadá to, že se město Říčany všemožnými podivnými způsoby snaží zaplácnout dluhy na úkor vlastních obyvatel. Jen se bojím, co za další absurdity nás čeká,“ napsala nám jedna z majitelek psů bydlící v Říčanech.

Místní podepisují petici

Bouřící se občané také sepsali petici, která proti nové povinnosti bojuje. V petici se uvádí: „Nasadit psovi náhubek má být znakem slušnosti, nikoli "ostudy". A nemělo by být vynucováno u vybraných plemen, které se tímto seznamem stávají "nebezpečnými". Když už, tak náhubek pěkně všichni!“ Podaří se místním znění vyhlášky změnit? O průběhu vás budeme informovat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru