Zapáchající výrobna Tretter's chystá na Nehvizdy žalobu. Kvůli městysu prý krachují

Výrobna chipsů v Nehvizdech stále obtěžuje zápachem celou obec
16.03.2016 - 15:44   |  

O patálii nehvizdských, kteří si stěžují na výrobnu brambůrků, která neuvěřitelně páchne, píšeme již od léta. Nyní se ozval majitel výrobny, který prý chystá na městys žalobu pro poškození dobrého jména.

Podle výrobce jde o sladký odér, ne zápach přepáleného omastku

Na provozovnu si lidé neustále stěžovali, celou věcí se tak začalo zabývat město. To jednak zjistilo, že provozovna není zkolaudována pro výrobu potravin, dále pak uložilo výrobci, aby podnikl opatření pro zabránění zápachu. Výrobce tedy začal montovat filtry, aby zjistil, zda se osvědčí, testoval je v provozu. A i tehdy místní neustále tvrdili, že obcí se line nesnesitelný zápach. Firma doposud nevyrábí, neboť zápachu nedokázala zabránit. Majitel firmy Michael Tretter přesto tvrdí, že nejde o zápach (místní jej popisují jako ten, který jde z fritovacího hrnce), ale spíše o vůni řepy…

 

Chystá se žaloba

Nyní je ale již výrobce pěkně naštvaný za prodlevu:„Jsme před krachem. Od jedenáctého měsíce jsme mohli plnohodnotně vyrábět, protože bychom měli nainstalováno.“ Ztráta prý dosahuje výše 150 milionů, navíc přišel výrobce o dobré jméno. A tak prý chystá na Nehvizdy žalobu.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru