Další hříbě! Divocí koně v Milovicích jsou plodní

Již třetí hříbě se narodilo v rezervaci v Milovicích
 

Již třetí hříbě se narodilo v rezervaci u Milovic, kde žije stádo divokých koní dovezených z Británie. Otcem je opět hřebec Northcroft Firestarter. 

Druhé hříbě po týdnu

Hříbě se narodilo přesně po týdnu po druhém přírůstku do stáda. Maminkou hříběte je klisna Acanthis. Hříbě spatřili pracovníci chovatelského dohledu, kteří pravidelně kontrolují zvířata i ohradníky. Matka s hříbětem se držely stranou od zbytku stáda, odpoledne je navštívil otec hříbátka. A rozhodně to není poslední radostná událost. Březí jsou totiž všechny, nebo alespoň drtivá většina zbývajících klisen, které žijí na pastvině s hřebcem Northcroft Firestarter. „S přibývajícím počtem hříbat bude stále aktuálnější rozšíření pastviny. Tak, aby mělo stádo s větším počtem odrostlejších hříbat zajištěný dostatek potravy,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

 

Zimu přežili v pohodě

V bývalém vojenském prostoru Milovice jsou nyní dvě pastviny s divokými kopytníky na celkové rozloze zhruba sto šedesát hektarů. Na pastvině v sousedství města Milovice je k dnešnímu dni celkem osmnáct divokých koní, včetně tří mláďat, a šest zpětně šlechtěných praturů. Na pastvině Traviny u Benátek nad Jizerou je pak osm zubrů a patnáct divokých koní. Zimu přežili koně bez problémů: „„Klimatické podmínky v minulých týdnech prověřily schopnost dovezených zvířat přežít v přírodě bez výrazné pomoci člověka. Ukázalo se, že si dokáží zajistit dostatek potravy a dokonce i vodu z přirozených zdrojů v rezervaci,“ upozornil Karel Bendl, ředitel společnosti Správa městských lesů Benátky nad Jizerou, která zajišťuje chovatelský dohled v rezervaci.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru