Náctiletí Mija a Petr jsou stále na útěku. Vraťte se, prosí otec Miji

07.04.2016 - 15:08   |  

Jsou stále na útěku! Třináctiletá Mija Kadijevič a o rok starší Petr Šafránek se již týden pohybují zcela sami někde v okolí Prahy (viděni byli na Říčansku), mohou být ale kdekoliv. Jejich rodiče se třesou strachy. Pomůžete jim?

 

Vraťte se, prosí otec Miji

Otec Miji Jovo Kadijevič, který pochází z Chorvatska, vystoupil veřejně a poprosil zamilovaný pár, aby se konečně vrátil domů. Podle něj ani jeden z nich před tím neměli problémy, rozhodně se mohli stýkat. Pouze Petr se v poslední době zhoršil ve škole, takže zřejmě musel styky s Mijou, která chodila do školy na Proseku, zatímco on se přestěhoval na Říčansko, trochu omezit. Děti přišly minulý týden normálně ze školy, nic nenasvědčovalo tomu, že by měly zmizet.

 

Rodiče na ně tvrdí nebyli

Oba dva měli dostatek zájmů, z domova nikdy neutekli. Zatímco Mija chodí do taneční školy, Petr hrál fotbal. Rodiče se k nim nechovali nějak tvrdě, vždy jim říkali, že vše lze nějak vyřešit, každý problém. Poznáte novodobého Romea a Julii a pomůžete, aby byli co nejdříve v bezpečí svého domova?

 

Spí v hotelích

Podle policie byla zachycena jejich stopa v hotelu. Jak se mohl v hotelu ubytovat čtrnáctiletý chlapec a třináctiletá dívka, nikdo nevysvětlil. Chlapec prý před útěkem ukradl doma 20 000 korun, takže peníze na zaplacení mají. 

 

Petr Šafránek je vysoký asi 170 cm, má hubenou postavu, hnědé vlasy a hnědé oči, vypadá na 15 až 17 let. V době odchodu z domova měl na sobě černé džíny, hnědou delší bundu a černé triko s potiskem ve tvaru obdélníku. Na nohou měl šedé boty a na zádech černo – šedý batoh.

Mija Kadijevič je asi 165 cm vysoká, hubená, má hnědé vlasy a hnědé oči. Nosí rovnátka, na kterých má nalepené gumičky černé barvy. V době odchodu z domova na sobě měla černou koženou bundu s kovovými cvoky na ramenou, fialové úzké kalhoty a šedé triko. Na nohou měla barevné tenisky.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru