Jak to bylo s pedofilem kolem Prahy

Muž ve fordu tmavé barvy nabízel dětem peníze - ilustrační foto
  |  

V minulých dnech rozbouřilo veřejné mínění varování ze dvou obcí kolem Prahy, kde mělo docházet k obtěžování dětí.

V poslední době šlo o několik oznámení: „Policisté z Prahy venkov – východ v posledních čtrnácti dnech přijali celkem tři oznámení týkající se podezřelého jednání osob pohybujících se u škol,“ sdělila Eva Kropáčová, tisková mluvčí policie. Dvě oznámení byla ze Šestajovic, jedno z Jenštejna.

Muže ze Šestajovic policie vypátrala
V obou případech oznámení ze Šestajovic policie muže, na kterého děti upozornily, vypátrala. Ani v jednom případě prý nezjistili nic závažného: „Policisté na základě šetření zjistili, že se ani v jednom případě z Šestajovic nejednalo o žádné obtěžování dětí či lákaní dětí do vozidel. V jednom případě se muž ptal dětí, v kolik končí třeťákům hodina. Tento muž zrovna vyzvedával ve škole dítě příbuzných a pouze nevěděl, v kolik hodin přesně končí. V druhém případě děti odcházející ze školy, slušně pozdravily muže stojícího u vozidla, i přestože ho vůbec neznaly. Tento muž byl údajně zaskočen jejich slušným jednáním, dal jim 100 korun a řekl jim, ať si něco dobrého koupí. Po dětech dále nic nechtěl, nikam je nelákal a po jejich odchodu u vozidla zůstal,“ uvedla Eva Kropáčová z policie.

Policie uklidňuje
Oznámení z obce Jenštejn policisté stále ještě prošetřují, neboť tohoto muže nevyslechli: „Poslední případ oznámil strážníkům v pátek prostřednictvím sms otec patnáctileté dívky. Při cestě ze školy v obci Jenštejn muž ve vozidle zastavil u dívky a nabídl ji svezení. Dívka odmítla a muž odjel pryč,“ řekla nám Eva Kropáčová. Podle policie tedy není důvod k obavám: „V těchto třech oznámeních se nejedná o nic závažného a tímto bychom velmi rádi i prostřednictvím všech médií uklinili rodiče a dementovali zprávu o opakovaném řádění pedofila,“ sdělila Kropáčová.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru