Podvodníci na silnicích řádí dál. Mají BMW, audi nebo mercedesy

Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Už několik týdnů vám přinášíme informace o řádění podvodníků na silnicích kolem Prahy, kteří zastavují vozidla a za peníze na benzín nabízejí šperky, které jsou falešné. Tito podvodníci byli viděni i tento víkend, policie před nimi důrazně varuje. 

Za poslední dny byla viděna podezřelá auta hned na několika místech kolem Prahy, a to například ve Škvorci, ve Svojeticích, u Brandýsa nad Labem, u Zlaté, u Průhonic nebo v Říčanech na Černokostelecké. Scénář je vždy stejný. Muž postává u auta a ukazuje okolo jedoucím řidičům, že má problém.

 

Propracovaný trik

Jejich fígl je propracovaný a zcela jistě léty vyzkoušený: „Aby podvodníci v lidech vzbudili lítost, mají s sebou většinou i malé dítě a velmi usilovně žádají o pomoc. Nejčastěji jezdí v novějších vozidlech tovární značky Mercedes, Audi nebo BMW s mezinárodní poznávací značkou,“ uvádí policie.

 

Při focení ujíždějí

Pokud u nich řidič zastaví, snaží se mu vnutit hodinky či šperky, které jsou ale zcela bezcenné, což na první pohled třeba ani není poznat. Do řidiče přitom usilovně "hučí" a nechtějí ho pustit. Pokud však ale přejde řidič do útoku, jako třeba náš čtenář Jan Jiřík, který si chtěl podivnou skupinku vyfotografovat a zavolat na ně policii, auto se snaží okamžitě zmizet: „V autě byli dva muži a jedna žena. Vylezl jsem z auta a začal si ho fotit, anglicky jsem na něj křičel, ať odejde, že na něj volám policii. Sebrali se a hned odjeli,“ sdělil nám.

 

Stíhání je velmi těžké

A právě to je jádro problému, proč je pro policii velmi těžké tyto podvodníky stíhat: „Bohužel dopadení těchto lidí je velmi složité, jelikož se na každém místě zastaví vždy maximálně na pět až deset minut a pak rychle odjíždí pryč. Na území České republiky se většinou zdrží maximálně několik týdnů a potom se přesouvají do jiného vzdáleného okresu či dokonce do jiného státu,“ uvádí policie.

 

Volejte policii a nezastavujte, mohou vás napadnout

Proto je jasná rada, u těchto lidí nikdy nezastavujte, ale vždy volejte policii. Ostatně, hrozí i fyzické nebezpečí: „Bohužel však ze strany cizinců několikrát došlo i k fyzickému napadení a okradení řidiče. Podle zkušeností policistů z předchozích let cizinci z řidiče, který u nich zastavil a uvěřil historce o beznadějné situaci, vylákali někdy i částku převyšující 100 euro,“ sdělila policie.