FOTO: Proti hákovým křížům demonstrovaly stovky lidí

26.04.2016 - 10:50  

Den poté, co se na pražských kavárnách spojených s iniciativou Hate Free, vyrazily stovky lidí na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na demonstraci se mávalo tibetskými vlajkami a nechyběly ani červené trenýrky. K davům promlouvali zástupci iniciativy Hate Free Culture, Strany zelených nebo Autonomního sociálního centa Klinika.

V noci na neděli se na několika místech v Praze objevily hanlivé nápisy jako Smrt Klinice, mnohdy doplněné hákovými kříži a dalšími nacistickými symboly. Postiženy byly podniky jako Mamacoffee nebo Café V Lese zapojené do iniciativy Hate Free.

S postiženými se okamžitě zvedla velká vlna solidarity. Na pět set lidí vyrazilo v pondělí v podvečer na náměstí Jiřího z Poděbrad vyjádřit podporu zasaženým podnikatelům. Po náměstí chodili lidé v tibetských vlajkách, mávalo se tibetskými vlajkami a také hojně tančilo. K davu poté promluvilo několik řečníků mimo jiné z Hate Free Culture, Autonomního sociálního centra Klinika, Strany Zelených nebo hnutí Hlavák. Jak to na náměstí vypadalo, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Dění na náměstí jsme pro vás včera monitorovali přímo na místě. Více si přečtete ve článku Stovky lidí demonstrovaly proti útokům na kavárny.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru