Úvalské peklo na silnicích začne uzavírkou mostu ve Škvorci

Do 11. března bude přejezd uzavřen...
  |  

Úvalské a návštěvníky města opět čeká léto plné dopravních komplikací. Ve městě se totiž budou opravovat silnice, začne se již zanedlouho uzavřením mostu ve Škvorci. Nejhorší bude období od srpna do října.

Projet Úvaly bude během léta stejně jako loni, kdy zde opravovali železniční přejezd, velmi těžké. V Úvalech a okolí se totiž budou rekonstruovat komunikace, které jsou jedny z nejhorších v okolí. Jen v samotných Úvalech opraví silnice za 90 milionů.

 

Uzavřou most ve Škvorci

Jako první potrápí řidiče uzavírka mostu ve Škvorci, a to od 14. května, přibližně na půl roku. Objízdná trasa povede přes Slovany a křižovatku s Přišimašskou. „Lze očekávat zvýšení provozu a hluku v oblasti Slovan umocněné zahájením výstavby obchodu Billa spojené s úpravou příslušné křižovatky. Případné komplikace a problémy v provozu hlaste prosím hned městské policii v Úvalech nebo na odbor investic a dopravy městského úřadu Úvaly,“ uvádějí zástupci města.

 

Dopravní šílenství

Od června by měla následovat rekonstrukce silnice od světelné křižovatky u Penny, až po ulici Podhájí. Tato oprava by měla trvat až do prosince a silnice se zcela uzavře. V srpnu až listopadu se budou rekonstruovat ulice Klánovická, Jiráskova, Pražská II, Havlíčkova, Nerudova v úseku od ulice Havlíčkova, dále pak Komenského, Doboročovická u Fabráku a Škvorecká kolem Fabráku v úseku až k průtahu. Od srpna pak silnice lokality Podemlejnem, skončit by se mělo v listopadu. Dále se bude rekonstruovat most za Pneuservisem Černý, jezdit by se po něm mělo kyvadlově, takže lze čekat obrovské kolony.

 

Mezi srpnem a říjnem peklo

Rekonstrukce zaplatí několik různých investorů a provádět je budou různé firmy, což je náročné na koordinaci. Připravit se ale můžete opravdové dopravní peklo, nejhorší období bude mezi srpnem a říjnem. Úvaly čeká velmi náročné období...