Muž vyskočil v Brandýse z okna. Policejní vyjednávání nezabralo

Tomuto sebevrahovi se podařilo úmysl rozmluvit... Ilustrační obrázek
06.05.2016 - 13:41   |  

Pernou noc zažili policisté v Brandýse nad Labem. Zde se rozhodl muž spáchat sebevraždu skokem z okna, policistům se bohužel nepodařilo jej od tohoto hrůzného nápadu odvrátit. 

Ne vždy se podaří sebevrahy odvrátit od jejich nápadu. V tomto případě však měl případ i přes to šťastnou dohru.

 

Stál v okně

Na policejní tísňovou linku volal člověk, který vidět v okně člověka: „Policisté z Obvodního oddělení v Brandýse nad Labem a hasiči po příjezdu do ulice Královická uviděli v jednom z oken ve druhém nadzemním podlaží vysokoškolské ubytovny muže stojícího na parapetu,“ uvedla Eva Kropáčová, tisková mluvčí policie.

 

Rozhodl se skočit

Situace byla vážná, teprve třiadvacetiletý muž se od úmyslu nechtěl nechat odvrátit: „Muž s policisty odmítal spolupracovat a po celou dobu neustále říkal, že skočí. Jedna z policistek z obvodního oddělení s mužem po celou dobu až do příjezdu vyjednavače ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství hl. m. Prahy mluvila,“ sdělila nám Eva Kropáčová.

 

Chtěl se zabít už několikrát

Vyjednává bylo o to náročnější, neboť muž se pokusil zabít už několikrát v minulosti a bylo jasné, že nežertuje, a nikdo nedokázal posoudit, co asi udělá v nejbližším okamžiku. Vyjednávání trvalo dokonce několik hodin a mnohdy byla situace velmi vyhrocená.

 

Skočil do plachty

Vše vygradovalo tehdy, když přijeli na místo hasiči: „Nekonečné několikahodinové vyjednávání skončilo v okamžiku, kdy hasiči pod okno roztáhli nafukovací matraci a muž skočil přímo na ni,“ řekla Eva Kropáčová. Mladíka policisté předali záchranářům, kteří ho dopravili do psychiatrického zařízení. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru