V Úvalech a okolí neteče v pátek odpoledne voda

06.05.2016 - 14:09   |  

V Úvalech mají vážné problémy s vodovodním řadem. Proto nepoteče v pátek do 15 hodin v celé oblasti voda. 

Poruchy se vyskytly už ve čtvrtek v křížení ulic Hakenova a Štefánikova a v horní části náměstí Svobody. 

 

Oprava druhý den

Úvaly trápí problémy s vodovodní řadem, nyní se ukazuje, že nová společnost Technické služby města Úval, která zde funguje od ledna, bude mít hodně práce. Lidé, kteří ve čtvrtek kráčeli po úvalských ulicích, nemohli věřit vlastním očím. Ze země zde stříkal několikametrový gejzír. Právě tak se projevila porucha ve vodovodním řadu. Opravu město naplánovalo hned na druhý den, pátek 6. května.

 

Oprava je složitější

Bohužel se ukázalo, že je oprava složitější, než si technické služby původně myslely: „Závada se ukázala být vážnější, než jsme původně předpokládali. Evidentně se jedná o dlouholetou vadu, která nebyla v minulosti řešena. Stejný případ je v ulici Hakenova, proto došlo ke zvlnění jejího povrchu,“ sdělila Pavlína Slavíková z Technických služeb města Úval.

 

Úvaly bez vody

V pátek odpoledne se také zjistilo, že je třeba uzavřít vodovod zcela, a tak zde až do 15 hodin nepoteče voda vůbec, a to v celých Úvalech a v okolí.

 

Poruch bude více

S podobnými případy se musí místní ještě smířit: „Vzhledem k tomu, že od počátku letošního roku provádíme systematické kontroly vodovodní a kanalizační sítě, očekáváme, že podobné závady v Úvalech ještě objevíme,“ uvedla Pavlína Slabá.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru