Mladičký šampion z Horních Počernic opět zabodoval ve fightingu a sebeobraně

  |  

Rodina Ptáčkových z Horních Počernic opět utržila medaili na mezinárodní soutěži. Tentokrát se o ni postaral Josef Ptáček, mladší bratr Martiny, přebornice v boxu a kickboxu. 

V minulosti jsme vám představili jak Josefa Ptáčka, který je teprve teenagerem, stejně jako jeho velmi šikovnou sestru Martinu. Oba se věnují bojovým sportům a jsou v nich úspěšní, navíc se snaží, aby i Horní Počernice ožily sportem. 

 

Kde jsi získal poslední medaili? 

Stal jsem se vícemistrem Evropy na závodech - ME ISA FIGHTING 2016, kromě fightingu zde probíhaly i soutěže ve sportovní sebeobraně dvojic a jednotlivců. Závody se tento rok konaly v Česku, konkrétně v Kolíně. Zúčastnila se jich nejlepší evropská špička. Nejvíce závodníků přijelo ze Srbska. Já jsem soutěžil v kategorii fighting do - 57 kg. 


A co to vlastně fighting je?
Fighting je bojový sport, kde jsou velice přísná pravidla zápasu. Zápasníci spolu bojují ve třech fázích. První fáze je podobná kickboxu, jsou povoleny kopy, údery od pasu výše, druhá fáze umožňuje zachytit soupeře a provést podmet či přehoz, třetí část zápasu probíhá na zemi s použitím různých pák a škrcení. Uplatňují se zde znalosti a dovednosti zejména z brazilského jiu- jitsu. Na zemi lze soupeře znehybnit po dobu 20 sekund nebo do vzdání soupeře. Závodu se zúčasťnují závodníci nejrůznějších bojových sportů. Každý závodník musí být připraven, ale všestranně, není možné se zaměřit pouze na jednu ze tří fází, které musí během utkání proběhnout. Při zápase se přechází z jedné fáze do další a zase zpět. Jako chrániče se používají pouze chrániče nártů, zubů a suspenzor a samozřejmě rukavice.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru