Říčansko žije techno party, hrát se bude až do pondělního poledne

19.06.2016 - 23:06   |  

Ve Slušticích na východ od Prahy zní už třetí den techno. Druhou noc si lidé z okolních obcí stěžují, že se nevyspí. Mají ale smůlu, hrát se bude až do pondělního poledne.

 

Na Free Party se sjelo 14 soundstémů a stovky návštěvníků, hraje se na několika stagích. Rachot z akce je slyšet neustále a místní už mají dávno všeho dost.

 

Hluk pokračuje

I v neděli večer pokračuje akce, kterou okolní obce nesou velmi nelibě. Přitom přímo ve Slušticích je klid, za což zřejmě mohou směrové reproduktory, díky kterým je možné odklonit hluk do jiných míst.

 

Měly se zde představovat ajurvédské pokrmy

Akce, která byla povolená jako propagace ajurvédských pokrmů a podobných záležitostí, by ale měla pokračovat až do pondělního poledne, kdy je nahlášen její oficiální konec. Zatímco ve Slušticích si nikdo příliš nestěžuje, kolem přibývá nespokojených.

 

Podle návštěvníků jde o super mejdan

Návštěvníci akce nešetři superlativy: „Dlouho jsem se nikde tak nepobavil jako na této libové akcičce a o té nostalgii, kdy jsem na fůře těchto soundů začínal, o té nemluvě. A to pěkně za střízliva,“ píše návštěvník. Naráží na to, že o návštěvnících těchto akcí kolují zvěsti, že jsou pro ně prvořadé právě drogy.

 

Psi se prý krčí pod postelí

Je však třeba dát slovo i druhé straně: „Už druhou noc jsme se nevyspali, pes se krčí pod postelí, ten rachot je prostě neustálý!“ píše dotčený obyvatel Mukařova. Spousta lidí spílá hlavně starostovi Sluštic, který prý akci povolil. Je však dobré zmínit, že podobná akce se nepovoluje, ale pouze ohlašuje.

 

Petice proti akci

Před místem, kde se akce koná, hlídkuje mnoho policejních aut, což prý několik návštěvníků odradilo. Stovkám dalším to ale vůbec nevadí, ani to, že občas sprchlo. Proti akci se organizuje petice, neboť se prý okolní obce domnívají, že by se zde měla akce v budoucnu opakovat. Ani nyní se zde nekonala poprvé, ale tentokrát se silnější aparaturou.

 

Léto plné techno party

Léto je však obdobím, kdy se podobné akce konají velmi často. Právě na Říčansku by se dle našich informací měla za dva týdny konat další. Je však otázkou, v jakém rozsahu. Navíc se dějiště podobné akce oznamuje účastníkům až den před konáním, většinou jen pomocí GPS souřadnic. Nic tak není do poslední chvíle jisté a i to je pro návštěvníky vítaný prvek zábavy. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru