U Říčan havarovali popeláři, skončili v příkopu, silnice je uzavřena

U Říčan havarovali popeláři - ilustrační obrázek
22.07.2016 - 13:54   |  

Nehoda, při které se srazil popelářský vůz a náklaďák, se stala v pátek odpoledne na silnici z Říčan na Praze-východ do Křenic. Popelářský vůz skončil v příkopě a v současné chvíli ho vyprošťují.

Dopravu nehoda zatím nekomplikuje, to ale ještě může během odpoledne nastat.

 

Skončil v příkopě

K nehodě došlo tak, že řidič popelářského vozu nezvládl manévr: „Na silnici proti sobě jely kamion a popelářský vůz. V okamžiku, kdy se měl popelářský vůz rozkývat tak, že sjel do příkopu, tam skončil na boku,“sdělila nám tisková mluvčí příbramské policie.

 

Přečtěte si také: Budou obcemi na Říčansku jezdit kamiony?

 

Nehoda bez zranění

„Na místě zasahují hasiči. Z popelářského auta unikl olej, který je třeba uklidit,“ zjistili jsme od policejní mluvčí. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

 

Silnice je průjezdná. Zatím...

Jak se mohl kamion rozkývat? „K tomu došlo zřejmě působením větru, policie důvod šetří,“ dozvěděli jsme se. Ačkoliv je popelářský vůz značné velikosti a havaroval, dopravu nyní nekomplikuje: „Silnice je nyní zcela průjezdná.“ To však nemusí v budoucnu platit: „Na místě je právě nyní záchranný tým, který zjišťuje, jak by bylo možné postavit popelářský vůz zpátky na kola,“ uvedla policejní mluvčí. Pokud bude povolán jeřáb, je možné, že bude silnici třeba uzavřít.“

AKTUALIZACE: Hasiči nakonec použili pro vyproštění jeřáb, silnice je právě nyní uzavřena....

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru