Pokémoni řádí i na východ od Prahy. Třeba v Mnichovicích na náměstí

  |  

Hra Pokémon Go si získává stále více fanoušků, kteří loví Pokémony hlava nehlava. Ty je možné dohonit všude možně, například také v Čelákovicích nebo Mnichovicích, ale i v celé další řadě obcí. 

Pokud potkáte někoho, jak se pohybuje tak trochu jako zombie a před sebou nese mobilní telefon, do kterého se neustále dívá, pak si můžete být stoprocentně jisti, že jste narazili na lovce Pokémonů. 

 

V Mnichovicích mají i arénu

Pokémony je možné lovit například i v Mnichovicích, kde je hned několik poké-stop, tedy míst, kde mohou hráči získat důležité nástroje a pomůcky k ulovení Pokémonů (pochopitelně ne doslova, ale virtuálně) a lze zde Pokémony pěstovat z vejce, stejně tak zde najdete arénu, kde je možné o Pokémona bojovat. Opět máme na mysli boj virtuální, nikoliv to, že zde najdete dva lidi se prát. Zatímco pokéstopy zde nacházejí třeba na náměstí, aréna je umístěna na mostě u masny. Pokud byste zde tedy viděli někoho s mobilem v ruce, jak upřeně sleduje displej, dejte raději  pozor. Hráči jsou totiž do hry tak zabraní, že někdy neregistrují ani provoz.

 

Loví se hlava nehlava

Ne všichni jsou z přítomnosti Pokémonů ve městě nadšeni: " Někteří spoluobčané je maji na vratech, což je hrozně příjemný, když patnáckrát denně nebo ve 3 ráno hulákají "chyť ho, chyť ho" a koukají cizí lidi do zahrady s mobilem," říkají někteří místní. 

 

V Čelákovicích ještě více

Pokémoni se nevyhýbají ani Čelákovicím, kde je míst s nimi spojených ještě více, dokonce by jich mělo být 12, několik jich je u trati, další například v Toušeňské nebo u řeky. Místní se sdružují do komunity na Facebooku. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru