Blokáda zastaví provoz v Uhříněvsi. Místní protestují za dostavbu okruhu

Zde se bude blokovat doprava...
  |  

K zoufalému kroku se uchýlila Iniciativa pro dostavbu Pražského okruhu. Dnes ve 13 hodin zablokuje v Uhříněvsi dopravu tím, že zde budou lidé stále dokola přecházet po přechodu. To vše v rouškách, aby upozornili na zhoršené ovzduší, které plyne z provozu kamionů...

Doprava nebude stát dlouho, přesto se raději místu blokády vyhněte.

 

Blokovat se bude před Normou

Na akci upozornili pořadatelé dopředu: "Přátelé, zítra 15.8. ve 13.00 v Uhříněvsi před obchodem Norma zastavíme na 3 minuty provoz na nechráněném přechodu tím, že ho budeme přecházet tam a zpět. Abychom upozornili na prach a smog, budeme mít roušky přes ústa. Akce byla konzultována jak se starostou Uhříněvsi, tak s policií ČR," uvádějí. 

 

Roušky k dispozici

Zároveň zvou na akci všechny místní, kteří se mohou do přecházení a blokace zapojit. "Chci vás všechny požádat o podporu. Pokud můžete, přijďte do Uhříněvsi a přidejte se k nám. Všechna média zajímalo, kolik nás bude, i když to z mého pohledu není důležité. Dnes pomůžeme lidem v Uhříněvsi a za 14 dní lidem ze Spořilova. Vyzývám i Spořilováky, aby přišli do Uhříněvsi. Abychom pohnuli větrnými mlýny, musíme si pomáhat. Roušky pro vás máme!" slibují pořadatelé.

 

Stále se jen jedná a nestaví...

O obchvatu jednal nedávno hejtman Petera, hodlá oslovit ministra dopravy Ťoka, aby zadal studii a nebral v potaz věčné připomínky všech kolem. Po obchvatu volají také obce na východ od Prahy, kterým se nelíbí nedávný zákaz vjezdu kamionů na Jižní spojku, který ustanovil magistrát.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru