V Počernicích hrozí, že vrátí psy majitelce, ale ne do její luxusní vily...

Psům je lépe v útulku...
  |  

Jak jsme vás  informovali, v Horních Počernicích v Praze měla řadu let pronajatý prostor Šárka Benešová, která zde držela psy v naprosto nevyhovujících podmínkách. Psi jsou v útulku, ale hrozí, že je ženě vrátí...

Šárka Benešová s médii zásadně nekomunikuje, o celé věci se nechce bavit. Před lety prohlásila, že psy tak miluje, že jim chce dopřát pořádný prostor. A proto si prý pronajala místo v průmyslovém areálu v Horních Počernicích.

 

Čtěte také: Proč nezavřeli množírnu už před lety?

 

Zvířata páchla

Zde byli psi ale celé dny sami, zoufale štěkali: " Byli chováni v místnosti, která byla pokrytá výkaly. Stejně vypadali i psi. V útulku mi řekli, že se puchem na příjmu málem zadávili. Celkem bylo odebráno 13 psů, v objektu ale mělo být psů patnáct," potvrdil nám Matěj Rychlý z televize Prima, který z odebrání psů natočil reportáž.

 

Sama bydlí v luxusu

"Chovatelka" Šárka Benešová přitom bydlí v luxusní vile v ulici K Palečku v Horních Počernicích. K vile patří i zahrada, kde by se jistě o své psy mohla postarat náležitě, pokud by chtěla. Nabízí se otázka, zda právě nemovitost nepochází z příjmů za prodané a odchované psy, kteří zde tak živořili: "Když jsem v objektu byl, viděl jsem opravdu velké množství klecí. K tomu dvě budovy, které byly zařízené na odchov zvířat. V tu dobu byl v kleci pouze jeden pes, vypadal zdravě. To je nejspíš důvod, proč nebyl odebraný. Rozhodně si ale nemyslím, že takhle chová psy někdo, kdo k nim cítí lásku," potvrzuje Matěj Rychlý z televize Prima. 

 

Lépe v útulku

Psi, o které musí pečovat veterinář, jsou zatím v městském útulku v Tróji, ale reálně hrozí, že pokud Šárka Benešová odstraní nevyhovující podmínky, ve kterých zvířata žila, policie jí je vrátí zpátky. A to by jistě nebylo dobře... Celý případ pro vás budeme dobře sledovat.