Park u říčky Rokytky v Libni bude čistší a modernější. Co vše ho čeká?

Radnice Prahy 8 nechá vyčistit a opravit parčík u říčky Rokytky v Libni u Stejskalovy ulice. Kromě zeleně budou zrekonstruovány také chodníky a přibudou lavičky. Sdělila to mluvčí radnice Marcela Konrádová. Městská část na konci loňského roku rozhodla i o rekonstrukci parku Dlážděnka v Kobylisích.

07.08.2018 - 11:30   |  
Okolí pražské Rokytky projde výraznější obměnou
Zobrazit fotogalerii (4)

Parčík u Rokytky čeká vyčištění od nekoncepčně vysázené zeleně a náletových dřevin. Ostatní zeleň bude ošetřena. Vybudovány budou nové chodníky s povrchem z kamenné dlažby s kamennými obrubníky a vzniknou i nové plochy z drobného kameniva. "Stávající zpevněné plochy budou vybourány včetně obrubníků. Výjimku tvoří nově osazené silniční obrubníky v ulici U Rokytky, které budou ponechány," uvedla mluvčí. Do parku budou umístěny také nové lavičky a odpadkové koše.

Opravou projdou i ostrůvky zeleně

Kromě parku u Rokytky chce městská část opravit také ostrůvky zeleně a cest u tramvajové zastávky Vosmíkových, ostrůvek na křižovatce Primátorské a Konšelské ulice, kde bude opraveno i stání pro kontejnery. Oprava čeká ostrůvky na křižovatkách Zenklovy a Prosecké ulice a Podlipného a Braunerovy ulice.

Do parku Dlážděnka se investuje 10 mil. korun

V loňském roce rozhodla Praha 8 o opravě parku Dlážděnka, která by měla vyjít na deset milionů korun. Pozemky mají ve správě částečně Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení. Obě strany proto podepsaly memorandum o postupu rekonstrukce. V dubnu tam byl vysazen strom Olgy Havlové.

Zlato pod Vítkovem. Česká republika má svůj urychlovač částic v atomovém krytu. Více čtěte: ZDE.

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.