Babiš nastavil laťku: Radní podezřelý z řízení pod vlivem drog neodstoupí

Kladenský radní Lukáš Hanes (ODS), podezřelý z řízení pod vlivem drog, zůstává ve funkci. Zastupitelé na dnešním jednání hlasovali o jeho rezignaci, návrh neprošel. Případ je vyšetřován jako přestupek, podle policie nešlo o trestný čin. Politická kultura v této zemi dostává další facku. Ale ono se není čemu divit, když je premiérem trestně stíhaný Andrej Babiš.

21.01.2019 - 18:37   |  
Kde je hranice, aby politik odstoupil z funkce?

Radní byl 9. prosince účastníkem nehody, kterou nezavinil. Podle následného policejního testu byl Hanes pod vlivem drogy, odběr krve odmítl. Případem se zabývá slánský městský úřad, kam bylo řízení o přestupku předáno kvůli zachování nezávislosti.

Vlk se nažral, koza zůstala celá

Zastupitelstvo dnes hlasovalo o Hanesovi dvakrát. V prvním případě rozhodovalo o tom, zda by se měl vzdát mandátu zastupitele, v druhém případě, zda by měl opustit funkci radního. V obou případech bylo pro rezignaci 14 z přítomných 32 zastupitelů, tedy méně než polovina. Hanese podpořili koaliční zastupitelé.

Hanes dnes uvedl, že město si v minulosti nechalo platit za jeho sledování, a trvá také na tom, že nehoda mohla být předem připravená. Proto podal trestní oznámení. "Je teď na orgánech činných v trestním řízení, aby celou věc prošetřily," řekl Hanes.

Bývalý kladenský primátor, nyní zastupitel Milan Volf (Volba pro Kladno), dnes řekl, že hlasování zastupitelů bylo postaveno tak, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá". Podle něj měl Hanes rovnou rezignovat.